Angel Di Maria je bil zelo razpoložen v prvem polčasu. Najprej je priigral strel z bele točke, nato pa še zadel za 2:1. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je zanesljivo izvedel enajstmetrovko in izid izenačil na 1:1. Foto: Reuters
Pepe, Kaka
Pepe je v drugem polčasu dosegel gol za 4:1, Kaka pa je priigral 11-m, s katere je Ronaldo postavil končni izid. Foto: EPA
Real gladko odpravil Deportivo

Za večnim rivalom iz Barcelone, ki je v soboto v Sevilli srečno osvojil tri točke in ostaja pri polnem izkupičku, imajo Madridčani osem točk zaostanka, naslednjo nedeljo pa je na sporedu el clasico. Jose Mourinho je v prvo postavo na položaj desnega bočnega branilca uvrstil tudi Sergia Ramosa, s katerim naj bi po poročanju španskih medijev bila v sporu.

Di Maria izsilil 11-m in zadel za 2:1
Real je kmalu po začetku prevzel pobudo in močno pritisnil proti gostujočim vratom, vendar pa so prvi zadeli nogometaši Deporja, ki je lani osvojil Segundo. V 16. minuti je Riki, ki je štiri sezone preživel tudi v rezervnih ekipah Reala, izkoristil veliko napako Raphaela Varaneja, prišel brez težav mimo francoskega branilca in z zunanjim delom žogo mimo Ikerja Casillasa poslal v malo mrežico.

Sedem minut so aktualni španski prvaki potrebovali za izenačenje. Angel Di Maria je prodiral po levi, s prekrškom ga je zaustavil Manuel Pablo. Čeprav je bil prekršek storjen na robu kazenskega prostora in je do kontakta med igralcema prišlo že zunaj 16-m prostora, pa je Miguel Angel Ayza Gamez pokazal na belo točko. Z enajstmetrovke je zanesljivo zadel Cristiano Ronaldo. Sodnik bi lahko pokazal na najstrožjo kazen tudi v korist Deportiva, saj je v kazenskem prostoru žoga v roko zadela tudi Sergia Ramosa.

Kaka priboril drugo 11-m
Še pred koncem prvega polčasa je Real prišel do vodstva. Najprej je po lepi globinski podaji Luke Modrića Daniela Aranzubio premagal Di Maria, Bask v vratih moštva iz Galicije pa je moral po žogo v mrežo še v 44. minuti, ko je po poskusu Sergia Ramosa odbito žogo z glavo v gol preusmeril Ronaldo.

Na začetku drugega polčasa je na igrišče Mourinho prvič v letošnji sezoni La lige poslal Kakaja. V drugem delu je priložnost dobil tudi Xabi Alonso, ki je v 66. minuti s prostega strela z lepo podajo našel Pepeja, ki je z glavo povišal prednost. V 84. minuti je Kaka podal z desne predložek v kazenski prostor, žoga pa je v roko zadela Evalda in Ronaldo je imel na voljo še drugi strel z bele točke. Portugalec je zabil s pomočjo vratnice.

REAL MADRID - DEPORTIVO 5:1 (3:1)
Ronaldo 23./11-m, 44., 84./11-m, Di Maria 38., Pepe 66.; Riki 16.

Real Madrid: Casillas, Sergio Ramos, Varane, Pepe, Marcelo, Khedira, Modrić (58./Xabi Alonso), Özil (46./Kaka), Di Maria, Ronaldo, Higuain (65./Benzema).

Deportivo: Aranzubia, Manuel Pablo (46./Laure), Marchena, Ze Castro, Evaldo, Bergantinos, Aguilar, Juan Dominguez (70./Camunas), Bruno Gama, Pizzi, Riki (56./Nelson Oliveira).

ESPANYOL - ATLETICO MADRID 0:1 (0:1)