Navijači Rostova slavijo zgodovinsko prvo zmago v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Christian Noboa
Christian Noboa je zmagoviti zadetek v 67. minuti dosegel s prostega strela. Foto: Reuters
Dmitri Poloz in Rafinha
Dvoboj Dmitrija Poloza in Rafinhe na tekmi Rostov - Bayern. Foto: Reuters
Antoine Griezmann in Tiago Mendes
Antoine Griezmann in Tiago Mendes se veselita drugega zadetka Atletica. Foto: Reuters
Alex Iwobi
Alex Iwobi (desno) je z avtogolom z glavo v 77. minuti postavil končni izid tekme Arsenal - PSG (2:2). Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je v Glasgowu sredi prvega polčasa takole zadel za 1:0. Foto: Reuters
Oblak: Uživamo v tem, da imamo 15 točk

V 1. krogu sredi septembra je bilo na srečanju teh dveh tekmecev na Allianz Areni 5:0 za nemške prvake. Po sobotnem porazu v Bundesligi v Dortmundu (1:0) so zdaj doživeli še drugi boleč poraz v petih dneh.
V skupini D je bila odigrana še tekma Atletico Madrid - PSV Eindhoven. Jan Oblak in soigralci so z zmago z 2:0 potrdili prvo mesto v skupini (na začetku drugega polčasa sta mrežo zatresla Francoza Kevin Gameiro in Antoine Griezmann) in imajo edini v ligi 100-odstotni izkupiček, Bayern pa se mora zadovoljiti z drugim, kar pomeni, da se bo v osmini finala srečal z enim izmed zmagovalcev preostalih skupin. Na stadionu Vicente Calderon je pri prvem golu Griezmann podal na desno stran kazenskega prostora, Gameiro pa je s strelom "iz prve" v daljši kot presenetil vratarja Jeroena Zoeta. Drugega je Griezmann dosegel po ukradeni žogi Tiaga Mendesa. Gameiru je v nadaljevanju po strelu z glavo zadetek za 3:0 preprečila vratnica.
Odločilni gol padel v 67. minuti
Varovanci Carla Ancelottija so imeli v Rostovu na Donu kar 71 odstotkov časa žogo v svoji posesti, tudi razmerje v strelih (23:7) in strelih v okvir vrat (10:4) je bilo krepko v njihovo korist, a jim to ni nič pomagalo.
Bayernu v Rusiji zaradi poškodbe kolka ni mogel pomagati Manuel Neuer, tako da je v vratih stal Sven Ulreich. Ancelotti je nekoliko premešal postavo in na klopi med drugim pustil tudi Xabija Alonsa, Thomasa Müllerja, Davida Alabo in Joshuo Kimmicha. Bavarci so kljub temu v 35. minuti povedli, po prodoru Renata Sanchesa na levi strani, ki je ušel Mevlji, je po odbiti žogi obrambe Rostova s strelom pod prečko zadel Douglas Costa. Tik pred koncem prvega polčasa je Costa slabo podal nazaj, Rusi so krenili v protinapad, po preigravanju Jeroma Boatenga v kazenskem prostoru pa je izenačil Sardar Azmoun.
V 50. minuti so ruski podprvaki po prekršku Boatenga nad Christianom Noboo izvajali 11-metrovko, uspešen je bil Dmitri Poloz in izid je bil 2:1. Že dve minuti pozneje pa je po lepem kombiniranju Sanchesa in Francka Riberyja na levi strani iz bližine z novim strelom pod prečko izenačil Juan Bernat. Končni izid je v 67. minuti s prostega strela z 20 metrov postavil Ekvadorec Noboa. Zadel je s polvisokim strelom ob levi vratnici Ulreichovih vrat. Tudi vstop Müllerja v 73. minuti Bayernu ni prinesel preobrata, Rostov pa se veseli zgodovinske prve zmage v Ligi prvakov in ima lepe možnosti za nadaljevanje sezone v Evropski ligi.
PSG v boljšem položaju kot Arsenal
V skupini A Arsenal in PSG še nista odločila zmagovalca skupine, oba imata po 11 točk. Na stadionu Emirates v Londonu sta se razšla z 2:2. Edinson Cavani je v 18. minuti iz bližine povedel v vodstvo goste, a je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa po prekršku Grzegorza Krychowiaka nad Alexisom Sanchezom z 11-metrovke izenačil Olivier Giroud. V 60. minuti je Marco Verratti z avtogolom omogočil novo veselje domačih navijačev, toda Parižani so v 77. minuti po zaslugi še enega avtogola Alexa Iwobija (z glavo) vendarle prišli do točke, ki jih pred zadnjim krogom postavlja v boljši položaj kot topničarje, saj so boljši na medsebojnih tekmah. V Parizu je bilo namreč septembra 1:1. Čez dva tedna bo PSG gostil Ludogorec, medtem ko bo Arsenal gostoval v Baslu. Ob koncu tekme je imel Cavani še dve priložnosti, a je ostalo pri 2:2.
Messi dvakrat v polno na Celtic Parku
V skupini C sta si napredovanje zagotovila Barcelona in Manchester City. Katalonci so bili v Glasgowu z 0:2 boljši od Celtica, Angleži pa so z 1:1 remizirali v Mönchengladbachu pri Borussii. Na Celtic Parku je dvakrat zadel Lionel Messi, ki v španskem prvenstvu nazadnje zaradi bolezni ni igral. V 24. minuti je na levi strani Neymar lepo našel vtekajočega Argentinca v kazenskem prostoru, ta pa je z levico iz bližine žogo poslal med bližnjo vratnico in vratarjem Craigom Gordonom. Po 10 minutah drugega polčasa je končni izid postavil z 11-metrovke po prekršku Emilia Izaguirreja nad Luisom Suarezom. Ker je City v Nemčiji "le" remiziral, je že jasno, da bo Barca prva v skupini, saj varovanci Pepa Guardiole za njo zaostajajo štiri točke.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport