Antonio Di Natale (v ospredju) se je na San Siru izkazal z dvema zadetkoma. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je v izdihljajih tekme Milanu priboril točko. Foto: EPA
Julio Sergio
Julio Sergio je moral zaradi prekrška v kazenskem prostoru v 55. minuti predčasno pod prho. Foto: EPA
Edinson Cavani
Edinson Cavani je bil glavni junak tekme v Neaplju. Foto: EPA
Slovenci igrali pomembno vlogo v Veroni

Na San Siru so bili gledalci v 19. krogu italijanskega prvenstva priča nogometni poslastici, v kateri je padlo kar osem golov. Mrežo je prvi zatresel Antonio Di Natale, ki je v 35. minuti z desnico premagal domačega vratarja Marca Amelio. Ko je že kazalo, da bo Milan odšel na odmor z golom zaostanka, je za navdušenje na tribunah poskrbel Alexandre Pato, ki je tik pred iztekom polčasa po Ibrahimovićevem predložku z levico izenačil na 1:1.

V drugem polčasu kar šest zadetkov
V nadaljevanju so gostujoči nogometaši na vrata Milana sprožili le štirikrat, a kljub vsemu dosegli kar tri zadetke! Prvega že v 53. minuti, ko je iz neposredne bližine z glavo črno-belim vnovično vodstvo prinesel Alexis Sanchéz, tretjega pa slabih petnajst minut kasneje, ko je po podaji Gökhana Inlerja še drugič Amelio premagal Di Natale. V 78. minuti je lastnega vratarja Handanovića premagal Medhi Benatia, rezultat pa je na 3:3 v 82. minuti izenačil Pato, ki je po podaji Antonia Cassana meril v desni spodnji kot. Novi gol Milana je visel v zraku, a so bili gostje tisti, ki so znova smuknili v vodstvo. V kazenskem prostoru se je najbolje znašel German Denis, a je rdeče-črnim točko v tretji minuti sodnikovega podaljška priboril Ibrahimović.

Novi poraz Rome
Roma je v Genovi pri Sampdorii že vodila z 0:1, a so se varovanci Domenica Di Carla vrnili in na koncu tudi slavili z 2:1. Rimljane je že v 17. minuti v vodstvo povedel Mirko Vučinić, ki je iz hitrega protinapada po podaji Leandra Greca brez težav ugnal domačega vratarja Gianluco Curcija. Roma je bila skozi tekmo boljši nasprotnik, a so domači v nadaljevanju uprizorili preobrat. Najprej je po slabi uri igre z bele točke izenačil Nicola Pozzi, v 83. minuti pa je zmagovalca odločil Stefano Guberti, ki je iz neposredne bližine premagal Donija. Na obeh straneh je prišlo tudi do izključitev: pri Sampdorii sta bila v končnici tekme izključena Stefano Lucchini in Daniele Gastaldello, pri gostih pa je moral zelenico zaradi prekrška v kazenskem prostoru zapustiti vratar Julio Sergio.

Cambiasso Interjev junak v Catanii
Z zmago v Catanii Inter nadaljuje uspešen štart v leto 2011, saj je tamkajšnjega prvoligaša premagal z 1:2. Domače je v vodstvo sicer popeljal Alejandro Gomez, ki je v 71. minuti po podaji iz kota gostujočega vratarja Luco Castellazzija premagal z desnico, a je nato na sceno stopil Esteban Cambiasso in v petih minutah črno-modrim priboril zmago. Najprej je v 74. minuti po globinski podaji Dejana Stankovića zadel znotraj kazenskega prostora, nato pa zmagoviti zadetek dosegel pet minut kasneje, ko je po Maiconovem predložku zadel še z glavo.

Torinčani streljali s slepimi naboji
Juventus je v Neaplju pred Napolijem klonil s kar 3:0, vse tri gole pa je z glavo za domačo ekipo zatresel Edinson Cavani. Urugvajec je mrežo 'stare dame' po predložku Christiana Maggia načel v 20. minuti, vajo je ponovil šest minut kasneje, ko mu je natančno podal Andrea Dossena. 'Hat-trick' je 23-letnik po Hamšikovi podaji z desne dosegel v 53. minuti. Juventus je sicer redno streljal na domača vrata, a vratarja Morgana De Sanctisa ni resneje ogrozil.

Italijansko prvenstvo, 19. krog

SAMPDORIA - ROMA 2:1 (0:1)
Pozzi 58./11-m, Guberti 83.; Vučinić 18.
RK: Lucchini 86., Gastaldello 90.; Sergio 56.

MILAN - UDINESE 4:4 (1:1)
Pato 45., 82., Benatia 78./ag, Ibrahimović 93.; Di Natale 35., 66., Sanchez 53., Denis 89.
Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.

CHIEVO - PALERMO 0:0
Cesar (Chievo), Bačinović in Iličić so igrali vso tekmo, Andželković in Kurtić (vsi Palermo) sta bila na klopi, Jokića pa ni bilo v kadru Chieva.

FIORENTINA - BRESCIA 3:2 (0:2)
Gilardino 72., Santana 86., Ljajić 88.; Diamanti 30., Cordova 45.

LAZIO - LECCE 1:2 (0:1)
Mauri 47.; Muslera 39./ag, Grossmüller 72.

PARMA - CAGLIARI 1:2 (0:2)