Še dolgo bodo ljubitelji nogometa razmišljali, kaj bi bilo, če bi Tim Matavž v 84. minuti dobil žogo pred Joejem Hartom in stresel angleško mrežo, toda Hart je ustavil žogo, Matavž pa je poletel v prazno. Foto: Reuters
Harry Kane
Harry Kane, ki je septembra dosegel kar 13 zadetkov, je v sodnikovem dodatku odločil tekmo. Foto: Reuters
Roman Bezjak
Roman Bezjak je imel po podaji Josipa Iličića v 19. minuti lepo priložnost, vendar ni zadel žoge. Foto: Reuters
Marcus Rashford
Marcus Rashford je v 63. minuti lobal Jana Oblaka, Rajko Rotman pa je pravočasno odbil žogo v avt. Foto: Reuters
Analiza 2. polčasa tekme Anglija – Slovenija
Zadetki s tekem na Malti in na Škotskem
Slovenci na Wembleyju vzdržali do 94. minute
Analiza 1. polčasa tekme Anglija - Slovenija
Zadetek Kana za zmago Anglije v 94. minuti

Kazalo je, da na kultnem londonskem stadionu ne bo zadetkov. Nemški sodnik je za šest minut podaljšal tekmo. V 94. minuti je Jan Oblak nespretno vrgel žogo proti Bojanu Jokiću, Kyle Walker jo je prestregel, podal pred gol, kamor je kot orkan privihral najbolj vroč napadalec na Otoku Harry Kane, malce ušel Mihi Mevlji in zadel s petih metrov.

Krhin od prve minute, v konici napada Šporar
Selektor Srečko Katanec, ki je po tekmi napovedal, da bo v nedeljo zadnjič na slovenski klopi, je v prvo postavo na desnem bočnem branilskem položaju postavil Aljaža Struno, priložnost je ponudil vezistu Reneju Krhinu, namesto Valterja Birse je zaigral Roman Bezjak, v konici napada pa je bil Andraž Šporar, ki je sprožil tudi edini slovenski strel v okvir vrat (Hart ni imel težkega dela).

Obramba dobro pazila na Kana
Slovenija se je dobro upirala močnejšim tekmecem, ki so imeli pričakovano terensko premoč, a se Harry Kane ni razigral. V prvem polčasu je najnevarnejši strel sprožil Jordan Henderson, a se je Oblak izkazal. Tudi Slovenci so bili nekajkrat nevarni, Josip Iličić je lepo našel Romana Bezjaka, ki se mu pozna, da v svojem klubu ne igra in v 19. minuti v kazenskem prostoru ni dobro zadel žoge.

Matavž malenkost prekratek
Bledi Angleži so izrazito pritisnili šele po dobri uri igre. Oblak je bil dvakrat že premagan, vendar sta mrežo rešila Rajko Rotman in z dvema izjemnima posredovanjema kapetan Boštjan Cesar, ki je odigral 99. reprezentančno tekmo. V 84. minuti se je ponudila sijajna priložnost za slovenski zadetek. Josip Iličić je v ogenj poslal Tima Matavža, ki je ušel prepovedanemu položaju in se s Hartom srečal iz oči v oči, a je bil Hart malenkost hitreje pri žogi.

Nemci z vozovnico za Rusijo
Anglija si je krog pred koncem že zagotovila 1. mesto in neposredno uvrstitev na svetovno prvenstvo. Slovenijo v dodatne kvalifikacije vodi le še čudežen razplet v nedeljo - zmaga nad Škotsko in presenečenje na Slovaškem, kjer bo gostovala Malta. V preostalih skupinah omenimo zanesljivo zmago Nemčije v gosteh nad Severno Irsko (1:3, Magennis; Rudy, Wagner, Kimmich), s čimer so si aktualni svetovni prvaki tudi teoretično priigrali nastop v Rusiji.