Josip Iličić si je na nedeljski tekmi Fiorentine proti Crotoneju poškodoval gleženj. Za kako resno poškodbo gre, še ni znano. Foto: Reuters

Selektor Srečko Katanec je prejšnji teden objavil seznam reprezentantov, na katere računa za obračun s Škotsko, ki bo to nedeljo na Hampden Parku v Glasgowu. Slovenija ima po štirih odigranih krogih v kvalifikacijski skupini F dve zmagi in dva neodločena izida, zbrala je osem točk in zaseda drugo mesto. Vodi Anglija, ki ima dve točki več in se bo v 5. krogu na Wembleyju pomerila z Litvo.

Priložnost igralcem iz domače lige
Slovenski nogometaši so na prejšnjih tekmah prikazali zelo dobre predstave, Katanec upa, da bodo njegovi varovanci dobro igrali tudi proti Škotski. Na seznam, ki ga je objavil v četrtek, je poleg Milivoja Novakovića uvrstil še dva člana iz Prve lige Telekom Slovenije, Matijo Široka in Žana Majerja. Nogometaša Domžal sta bila januarja v Abu Dabiju na pripravah del B-reprezentance. Ni pa 53-letni Ljubljančan v reprezentanco vpoklical Luke Zahovića, najboljšega strelca domačega prvenstva. "Razčistiti želim, da ne sovražim nikogar. Nikogar pa ne bom klical, da bom všečen vam, novinarjem, ali komu drugemu. Absolutno stojim za odločitvijo, da so napadalci, ki so vpoklicani za Škotsko, primernejši od Luke Zahovića," je na novinarski konferenci poudaril Katanec.

S Kamplom, a najverjetneje brez Iličića
Ta bo lahko tokrat računal na Kevina Kampla, ki je manjkal na nekaterih zadnjih akcijah, žal pa - kot kaže - ne bo Josipa Iličića, ki se je v nedeljo poškodoval na tekmi italijanskega prvenstva proti Crotoneju (0:1). 29-letnik je bil eden najboljših nogometašev Fiorentine na zelenici, med drugim je po dobre pol ure igre z levico žogo poslal v vratnico, nato pa je v nadaljevanju odšepal z zelenice. Poškodbo levega gležnja naj bi staknil že v enem izmed dvobojev v prvem polčasu, v 68. minuti se je nato po eni izmed akcij prijel za gleženj in kmalu sezul nogometni čevelj ter odšepal z igrišča. Za kako resno poškodbo gre, za zdaj še ni znano. V napadu bo imel torej Katanec na voljo Roberta Berića, ki počasi prihaja v solidno formo pri St. Etiennu, veterana Novakovića in Romana Bezjaka.

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu

NOGOMETNA REPREZENTANCA selektorja Srečka Katanca za tekmi s Škotsko (24)
Ime, priimekKlub (država)TekmaIgralni čas (ocena)Podrobnosti
VRATARJI (3)
Vid BelecCarpi (ITA II)Carpi - Spal 2013 1:4vso tekmoprejel štiri zadetke, enega (Mirco Antenucci) z bele točke

vso tekmo (6,19)

na tekmi Lige prvakov z izjemno predstavo (med drugim tudi trojna obramba) imenovan za igralca tekme;

Krasnodar - Ufa 0:0

67' (0:0) (6,4)

VEZISTI (9)
Valter BirsaChievo (ITA)Bologna - Chievo 4:1vso tekmo (6,6)rumeni karton v 64. minuti zaradi prekrška nad Ladislavom Krejčijem

rumeni karton
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)Eintracht Braunschweig - Erzgebirge Aue 1:1 46' (1:0) (6,2)

v igro vstopil na začetku drugega polčasa namesto Hendricka Zucka

Benjamin VerbičKöbenhavn (DAN)

Ajax - Köbenhavn 2:0 (EL);

Silkeborg - Köbenhavn 1:3

57' (2:0) (6,3);

60' (0:0)

Dijon - St. Etienne 0:1

84' (0:1) (6,6)

igral 84 minut, na zelenici ga je zamenjal Fabien Lemoine, brez strela na gol

Roman BezjakRijeka (HRV)Rijeka - Slaven Belupo 3:2 82' (2:2)

igral do 82. minute, zamenjal ga je Florentin Matei

Josip IličićFiorentina (ITA)

Crotone - Fiorentina 0:1

71' (0:0) (7,9)
poškodba, v 71. minuti je zapustil zelenico, zadel vratnico v 31. minuti tekme, tretji najbolje ocenjeni igralec Fiorentine
Milivoje NovakovićMaribor (SLO)Celje - Maribor 1:1vso tekmo

gol v 6. minuti tekme

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.