Robin van Persie je že v 3. minuti načel mrežo Arsenala, kar je bil njegov osmi zadetek v tej sezoni angleškega prvenstva. Lani je za topničarje zadel 37-krat. Foto: Reuters
Patrice Evra
Patrice Evra je v 67. minuti z glavo povišal na 2:0. Foto: EPA
Arsene Wenger
Arsene Wenger je s svojimi varovanci poražen zapuščal Old Trafford. Foto: EPA
Nogometaši Chelseaja
Nogometaši Chelseaja so se takole veselili vodilnega zadetka, ki pa je bil premalo za zmago v Swanseaju. Foto: Reuters
Brad Friedel in Ben Watson
Ben Watson je v Londonu zadel za poraz Tottenhama. Foto: Reuters

Prvi je že v 3. minuti zadel Robin van Persie. Rafael je z desne strani podal pred gol, veliko napako je naredil Thomas Vermaelen, ki ni znal izbiti žoge, to pa je hladnokrvno izkoristil nizozemski napadalec in bil natančen s kakih 13 metrov.

Poleti je van Persie za 24 milijonov funtov prestopil iz Arsenala v Manchester in je danes prvič igral proti svojemu nekdanjemu klubu. Ob zadetku ni proslavljal. "Ta gesta govori sama zase. V Londonu sem igral osem let in se imel fantastično. Izrazil sem spoštovanje do navijačev, trenerja in kluba," je povedal Nizozemec.

Izključitev Wilshera
Tik pred polčasom je Santi Cazorla v kazenskem prostoru po predložku Ashleyja Younga igral z roko, vendar je Wayne Rooney z bele točke streljal mimo gola in zapravil priložnost za višje vodstvo rdečih vragov. Ti so ga nato zasluženo dosegli v 67. minuti, ko je z glavo mrežo zatresel Patrice Evra. Dve minuti pozneje so gosti ostali z igralcem manj na zelenici, saj je drugi rumeni karton prejel Jack Wilshere, ki je začel šele drugo tekmo po dolgem počitku zaradi poškodbe.
V 95. minuti oziroma zadnji minuti sodnikovega podaljška je poraz slabih topničarjev ublažil Cazorla, ki je z roba kazenskega prostora lepo in natančno ustrelil proti daljši vratnici.

Lani United slavil kar z 8:2
Prejšnji konec tedna je Manchester United s pomočjo sodnikov z 2:3 zmagal na Stamford Bridgeu (med tednom ga je sicer Chelsea izločil v ligaškem pokalu). Arsenal je ob zadnjem obisku Old Trafforda doživel polom. Na začetku lanskega prvenstva je izgubil kar z 8:2.
Chelsea ob dve točki v 88. minuti
Chelsea se je tokrat moral zadovoljiti le s točko na gostovanju pri Swanseaju (1:1). Victor Moses je v 61. minuti z glavo zadel za vodstvo Londončanov, v 88. minuti pa je v močnem nalivu z roba kazenskega prostora izenačil Pablo Hernandez. Swansea je v sredo v ligaškem pokalu na Anfieldu z 1:3 izločil Liverpool.
Tudi tretjeuvrščeni Manchester City je ostal brez zmage. V gosteh je z 0:0 remiziral z West Hamom.
Watson utišal White Hart Lane
Tottenham, ki bo v četrtek v Evropski ligi na White Hart Lanu gostil Maribor, je generalko na domačem stadionu opravil slabo. Z 0:1 je klonil proti Wiganu. Edini zadetek je v 56. minuti iz bližine dosegel Ben Watson, ki je bil na pravem mestu po odbiti žogi vratarja Brada Friedla po strelu iz kota.
Navijači Spursov niso bili po tekmi nič kaj zadovoljni, saj so njihovi ljubljenci v Premier ligi doživeli drugi zaporedni domači poraz, kar se jim je zgodilo prvič po septembru 2008. Pred 14 dnevi so izgubili proti Chelseaju (2:4). Med tednom so v Norwichu izpadli tudi iz ligaškega pokala (2:1). Proti Wiganu prvič letos v angleškem prvenstvu niso zatresli mreže, doma pa so s praznimi naboji streljali prvič po 19. marcu 2011.

10. krog:
MANCHESTER UNITED - ARSENAL 2:1 (1:0)
van Persie 3., Evra 67.; Cazorla 95.
RK: Wilshere 69./Arsenal
Manchester United: De Gea, Rafael, Evra, Ferdinand, Evans, Valencia ( 82./Nani), Carrick, Young , Cleverley ( 61./Andreson ), Rooney , van Persie .

Arsenal: Mannone, Sagna, Santos, Mertesacker, Vermaelen, Arteta , Wilshere , Ramsey ( 52./Walcott), Cazorla, Podolski ( 81./Aršavin ), Giroud.

Sodnik: Mike Dean

SWANSEA - CHELSEA 1:1 (0:0)
Hernandez 88.; Moses 61.

Swansea: Tremmel, Rangel, Williams, Monk, Davies, Britton ( 65./Graham), Ki, Hernandez, de Guzman, Routledge ( 65./Dyer), Michu ( 79./Shechter).

Chelsea: Čech, Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole, Romeu ( 46./Ramires), Mikel, Moses (72./Sturridge), Oscar ( 79./Bertrand), Hazard, Torres.

Sodnik: Kevin Friend

TOTTENHAM - WIGAN 0:1 (0:0)
Watson 56.

Tottenham: Friedel, Vertonghen, Gallas, Walker ( 79./Carroll), Caulker, Dempsey , Huddlestone, Lennon, Bale, Sandro ( 23./Sigurdsson), Defoe ( 57./Adebayor).

Wigan: Al-Habsi, Ramis, Caldwell, Figueroa , Boyce, Watson, Beausejour, McCarthy, A. Kone, Maloney, di Santo ( 69./Jordi Gomez).

Sodnik: Martin Atkinson

FULHAM - EVERTON 2:2 (1:0)
Howard 7./ag, Sidwell 90.; Fellaini 55., 72.

WEST BROMWICH - SOUTHAMPTON

MANCHESTER UNITED 10 8 0 2 26:14 24 CHELSEA 10 7 2 1 22:10 23 MANCHESTER CITY 10 6 4 0 18:9 22 EVERTON 10 4 5 1 19:13 17 TOTTENHAM 10 5 2 3 17:14 17 ARSENAL 10 4 3 3 15:8 15 FULHAM 10 4 3 3 21:16 15 WEST HAM 10 4 3 3 13:11 15 WEST BROMWICH A. 9 4 2 3 13:11 14 NEWCASTLE 9 3 4 2 11:13 13 SWANSEA 10 3 3 4 15:14 12 WIGAN 10 3 2 5 11:16 11 LIVERPOOL 9 2 4 3 12:14 10 NORWICH 10 2 4 4 8:18 10 STOKE CITY 10 1 6 3 8:10 9 SUNDERLAND 9 1 6 2 6:9 9 ASTON VILLA 10 2 3 5 8:14 9 READING 8 0 4 4 11:17 4 SOUTHAMPTON 9 1 1 7 14:26 4 QUEENS PARK RANG. 9 0 3 6 7:18 3