26-letni Nils Petersen je bil med letoma 2011 in 2013 član Bayerna, kjer pa se ni znašel. V Freiburgu igra kot posojen igralec Werderja in je spomladi zabil že sedem golov. Foto: Reuters
Christian Streich
Christian Streich je povlekel odlično potezo v zadnjih minutah in Freiburg je blizu obstanka. Foto: Reuters
Martin Harnik
Martin Harnik in soigralci se veselijo izjemno pomembne zmage. Stuttgart je bil pred dvema tednoma v izgubljenem položaju, zdaj pa ima vse v svojih rokah in nogah. Foto: Reuters

Pep Guardiola je po izpadu v polfinalu Lige prvakov proti Barceloni v Freiburg pripeljal skoraj vse razpoložljive moči, saj se tekmec bori za obstanek in do drugih ekip ne bi bilo pravično, če bi igral le z rezervisti in mladimi upi. Bavarci so imeli ogromno premoč (posest 22:78 %, streli 9:17), a so delali preveč napak, pa tudi motiv je bil močno na strani izbrancev Christiana Streicha.

"Schweini" najprej zadel, nato naredil napako
Bayern je povedel v 13. minuti, ko je Mitchell Weiser na desni strani lepo preigral Christana Günterja in podal v sredino, kjer je Bastian Schweinsteiger le še podstavil desnico. Prav "Schweini" je izgubil žogo v 33. minuti, ko je Felix Klaus zaposlil Admirja Mehmedija, ta pa je z 18 metrov z desnico matiral Manuela Neuerja.

Petersen odločil tri minute po vstopu
Bavarci so imeli v drugem polčasu veliko priložnost. V 50. minuti je prosti strel izvedel Xabi Alonso, izkazal se je vratar Roman Bürki. Ko je bil čuvaj mreže že premagan, ga je v 69. minuti rešila prečka po prostem strelu Schweinsteigerja. Tudi strel Thiaga z voleja pet minut pred koncem je Bürkiju uspelo odbiti. Štiri minute pred koncem je Streich v igro poslal jokerja Nilsa Petersena. Nekdanji napadalec Bayerna je pokopal nekdanje soigralce z levico po podaji Karima Guedeja v predzadnji minuti. Prava evforija na Schwarzwald-Stadionu. Freiburg v zadnjem krogu gostuje v Hannovru in že točka zadostuje za obstanek. Tudi Hannovru odlično kaže, saj je odnesel vse tri točke iz Augsburga (1:2). Oba gola je dosegel Lars Stindl.

Hamburg po porazu v Stuttgartu v težkem položaju
Hamburger SV, edini klub, ki vse od ustanovitve Bundeslige (sezona 1963/64) ni nikoli izpadel, je v velikih težavah. Na medsebojni tekmi dveh ekip, ki se borita za obstanek, je ostal praznih rok v Stuttgartu (2:1). Hamburg je povedel v 12. minuti, ko je po podaji Rafaela van der Vaarta s prostega strela z glavo zadel Gojko Kačar. Srb, ki je pri prejšnji trenerjih večino sezone presedel na klopi ali celo tribuni, je dobil priložnost s prihodom Bruna Labbadie. Zadel je na zadnjih treh tekmah.

Stuttgart je izenačil v 27. minuti, ko je Christian Gentner poslal žogo med noge Reneja Adlerja v mrežo. Osem minut zatem je Martin Harnik z bližine poskrbel za preobrat. Tudi v drugem polčasu so bili gostitelji precej boljši in imajo usodo v svojih rokah, saj v zadnjem krogu naslednjo soboto gostujejo v Paderbornu. HSV mora doma nujno premagati Schalke, tudi ostali izidi pa se morajo poklopiti.

Kampl priigral najstožjo kazen za Borussio
V Ligi prvakov bodo naslednjo sezono igrali Bayern, Wolfsburg, Borussia iz Mönchengladbacha, v kvalifikacijah bo nastopil Bayer iz Leverkusna. V Evropski ligi bo zagotovo igral Schalke, dobro kaže tudi Augsburgu. Borussia iz Dortmunda se bo morala še potruditi, saj je izgubila v Wolfsburgu (2:1).
"Volkovi" so povedli že v 1. minuti, ko je Kevin De Bruyne podal pred vrata, kjer je Daniel Caligiuri ukanil Mitcha Langeraka. Belgijec je prispeval že 21. podajo za zadetek v letošnji sezoni, kar je rekord Bundeslige. V 11. minuti je Pierre-Emerick Aubameyang lepo podal v kazenski prostor, kjer je Kevin Kampl prišel do žoge pred Diegom Benagliem. Švicarski vratar ga je podrl, z bele točke je bil natančen Aubameyang. Odločilni zadetek je dosegel Naldo s strelom iz obrata z levico v 49. minuti. Kampl je igral do 70. minute, ko ga je zamenjal Ciro Immobile. Ekipi se bosta pomerili tudi v finalu nemškega pokala 30. maja v Berlinu.