Brazilci zapuščajo ZDA že po skupinskem delu. Foto: Reuters
Brazilija izpadla po golu z roko Ruidiaza

Odločitev je padla v 75. minuti, ko je Raul Ruidiaz z roko poslal žogo prek črte brazilskega gola. Ruidiaz se je začel veseliti, ko je urugvajski sodnik Andres Cunha gol priznal, okrog Cunhe pa so se takoj zbrali brazilski nogometaši in protestirali. Po posvetu in po kaotičnih štirih minutah premora, ko so bili okrog sodnika nogometaši obeh ekip, je Cunha odločil, da gol velja. Posnetki iz različnih kotov pa so pozneje pokazali, da je Ruidiaz s pomočjo roke spravil žogo v gol mimo brazilskega vratarja Alissona.

Brazilci so že pred tekmo vedeli, da jim za preboj v četrtfinale in zmago v skupini zadostuje remi, a jim je spet spodrsnilo. To je najslabši nastop petkratnih svetovnih prvakov po letu 1987, ko so zadnjič v tem tekmovanju izpadli že po skupinskem delu.

Po katastrofalnem polfinalnem porazu z Nemčijo z 1:7 na domačem svetovnem prvenstvu leta 2014 so Brazilci v dveh letih doživeli še drugo grenko nogometno razočaranje.