Robert Lewandowski se je z dvema goloma (12) utrdil na vrhu lestvice najboljših strelcev Bundeslige. Obramba Borussie na čelu z Matsom Hummelsom je odigrala slabo srečanje. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller je v razmiku devetih minut dvakrat zatresel mrežo Borussie. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je v 37. minuti takole matiral Manuela Neuerja. Foto: Reuters
Havard Nordtveit
Havard Nordtveit je z izjemnim strelom načel mrežo Wolfsburga. Foto: EPA
Bayern na derbiju zmlel Borussio

Bavarci so tako z zmago na "klassikerju" naredili pomemben korak k rekordnemu četrtemu zaporednemu naslovu nemškega prvaka. Obe ekipi sta srečanje začeli zelo previdno, nato pa tudi nadaljevali zelo taktično, čakajoč na napako nasprotnika.

Müller ušel obrambi Borussie
In Bayern jo je v 26. minuti dočakal. Jerome Boateng je z dolgo podajo s svoje polovice našel vtekajočega Thomasa Müllerja, ki je ušel Lukasu Piszczeku, nato poslal žogo mimo vratarja Romana Bürkija in zatresel prazno mrežo.

"Hiter" padec Thiaga za enajstmetrovko
Slabih deset minut pozneje je semafor kazal že 2:0. Thiago je ob rahlem dotiku Henrika Mhitarjana teatralno padel v kazenskem prostoru, tako da je sodnik Marco Fritz pokazal na 11-metrovko, ki jo je rutinsko izkoristil Müller. Kazalo je, da je odpor gostov v veliki meri zlomljen.

Aubameyang vrnil Borussio v igro
A Borussia je odgovorila na najboljši mogoč način. Že minuto pozneje (37.) je namreč izpeljala šolsko akcijo, ki jo je na daljši vratnici s strelom v nebranjeni del mreže zaključil Pierre-Emerick Aubameyang. Podal mu je Castro. Polčas se je tako končal z 2:1.

Boateng "ponovil vajo" z Lewandowskim
Drugi del je Bayern začel na najboljši mogoč način. Podobno kot pri vodilnem golu je Boateng z dolgo podajo v konici napada našel Roberta Lewandowskega, ki je pobegnil tako Matsu Hummelsu kot tudi Svenu Benderju, nato pa žogo spustil pod nogami vratarja Bürkija v mrežo. Švicarski vratar bi lahko posredoval bolje, saj je skočil nekoliko prehitro.

Lewandowski še drugič v polno
Usoda Borussie je bila dokončna zapečatena v 58. minuti, ko je Mario Götze z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Lewandowski na daljši vratnici žogo "s prve" poslal za hrbet Bürkija. Ožja obramba Borussie je zopet izpadla naivno.

Bürkija ukanil še Götze
Dotolčeni gostje so v 66. minuti prejeli še peti gol, za katerega je poskrbel Götze, ki se je po neuspešnem izbijanju gostov dokopal do žoge v kazenskem prostoru, nato pa s strelom po tleh ukanil Bürkija. Do konca bi Borussia lahko ublažila poraz, a se je dvakrat izkazal Neuer.

Schubert preporodil Mönchengladbach
Na obračunu preostalih dveh ekip, ki igrata v letošnji sezoni v Ligi prvakov, je Borussia iz Mönchengladbacha premagala Wolfsburg z 2:0. V 76. minuti je z izjemnim volejem z 20 metrov zadel Havard Nordtveit, tri minute zatem je bil z levico natančen še Ibrahima Traore. Po petih zaporednih porazih je odstopil Lucien Favre, začasno ga je nadomestil Andre Schubert, ki je nanizal tri zaporedne zmage v nemškem prvenstvu.

Remi Kampla in Matavža
V slovenskem obračunu sta Bayer Leverkusen in Augsburg remizirala (1:1). Kevin Kampl je pri Bayerju odigral vso tekmo, medtem ko je Tim Matavž za Augsburg igral od 63. minute.

8. KROG

BAYERN - BORUSSIA (D) 5:1 (2:1)
Müller 26., 35./11-m, Lewandowski 46., 58., Götze 66.; Aubameyang 37.

Bayern: Neuer, Lahm, Javi Martinez, J. Boateng , Alaba , Götze, Xabi Alonso (76./Kimmich ), Thiago (68./Vidal), Douglas Costa, Müller (80./Coman), Lewandowski.

Borussia (D): Bürki, Piszczek, Sokratis, Hummels, Bender, Weigl, Gündogan, Mhitarjan, Kagava (53./Reus), Castro (53./Januzaj), Aubameyang .

Sodnik: Marco Fritz

BAYER LEVERKUSEN - AUGSBURG 1:1 (1:1)
Bellarabi 39.; Leno 12./ag
Kampl je igral vso tekmo za Bayer, medtem ko je Matavž pri Augsburgu vstopil v igro v 63. minuti.

DARMSTADT - MAINZ 2:3 (1:2)
Heller 27., Sailer 57.; Bell 15., Malli 24., De Blasis 64.
Wagner (Darmstadt) je v 96. minuti z 11-m streljal prek vrat.

BORUSSIA (M) - WOLFSBURG 2:0 (0:0)