Raphael Guerreiro in Pierre-Emerick Aubameyang se veselita novih treh točk. Foto: Reuters
Mario Götze
Mario Götze je odigral prvih 71 minut na domačem stadionu po vrnitvi v Dortmund. Foto: Reuters
Joshua Kimmich
Joshua Kimmich je takole streljal za zmago Bayerna. Foto: EPA
Javier Hernandez
Javier Hernandez je s tremi zadetki blestel v Mainzu. Foto: EPA

Izbranci Thomasa Tuchla niso bili tako učinkoviti kot na preteklih treh srečanjih (Legio in Darmstadt so odpravili s 6:0, Wolsburg pa s 5:1), zapravili so nekaj velikih priložnosti in vse do 91. minuti trepetali za tri točke.

V prvem polčasu se je premoč Borussie stopnjevala, v 22. minuti je Emre Mor zadel prečko. Gostitelji so povedli v zadnji minuti prvega dela, ko je Götze na levi strani kazenskega prostora zaposlil Ousmaneja Dembeleja. Francoz je podal pred vrata, kjer je Pierre-Emerick Aubameyang z drsečim štartom potisnil žogo v mrežo.

V 53. minuti je Lukasz Piszczek v kazenskem prostoru našel Gonzala Castra, njegovo podajo pred vrata je branilec Caglar Söyüncü izbil naravnost do Piszczeka, ki jo je z desnico poslal pod prečko. Freiburg se ni predal, po uri igre je znižal Maximilian Philipp z desne strani.

V zadnjih minutah so gostitelji zadržali prednost, v 91. minuti pa je zmago potrdil rezervist Raphael Guerreiro, ki je z levico unovčil lepo podajo Castra.
Ribery prevesil tehtnico
V soboto je zmagoviti niz nadaljeval vodilni Bayern, a si je tri točke v Hamburgu priboril šele v 88. minuti. Takrat je po značilnem prodoru in podaji Francka Riberyja z leve strani zadel Joshua Kimmich in le matiral vratarja Reneja Adlerja, ki se je predtem izkazal z nekaj lepimi obrambami. HSV, ki je v prvem polčasu tekmecem dopustil le tri strele v okvir vrat, je izgubil četrtič zapored in ima po petih krogih samo točko. Bayern je pritisnil v zadnje pol ure, igro je še posebej poživil Ribery, ki je na zelenico vstopil v 61. minuti.
Labbadia odpuščen
Gostitelji so se fanatično borili, prikazali so najboljšo predstavo v letošnji sezoni, a vse skupaj ni bilo dovolj, da bi trener Bruno Labbadia ostal na klopi. Direktor Dietmar Beiersdorfer mu je že pred tekmo postavil ultimat, da mora osvojiti vsaj točko. V nedeljo je zelo priljubljenega trenerja odstavil, nasledil ga bo zelo verjetno Markus Gisdol.
Hat-trick Hernandeza
Bayer Kevina Kampla je slavil drugič v sezoni. Junak zmage z 2:3 v Mainzu je bil s hat-trickom Javier Hernandez. Mehičan je odločilni zadetek dosegel v 92. minuti z glavo.