ACH Volley bi lahko v sredo v Tivoliju (tekma se bo začela ob 18.00) že slavil 20. naslov državnih prvakov. Foto: Klemen Brumec
Sorodna novica ACH po zmagi v Kamniku korak od jubilejnega naslova

"Povezali smo se, borimo se za vsako žogo, delujemo kot prava ekipa," je bil zadovoljen Alen Šket, s 17 točkami najučinkovitejši pri ACH-ju. Z 11 točkami se je izkazal najstnik Luka Marovt, ki je v prvem nizu ob zaostanku ACH-ja z 8:6 zamenjal Gjorgieva. "Vesel sem, da sem izkoristil priložnost. Mlajšim nam je veliko lažje, ker nam veterani zelo pomagajo in so strpni, kadar naredimo kakšno napako. Hvaležni smo za ta privilegij, da lahko igramo," nam je povedal Marovt, ki je ob organizatorju igre Nejcu Najdiču in blokerju Joštu Kržiču eden od treh reprezentantov U-20 v ACH-jevi ekipi. Ob koncu poletja jih, mimogrede, čaka evropsko prvenstvu U-20.

ACH Volley je bil večji del sezone malce v senci Calcita Volleyja, po pokalnem neuspehu pa je v klub prišel trener Matjaž Hafner, ki je krivuljo obrnil navzgor. Foto: Klemen Brumec

Uspešna šokterapija z novim trenerjem Hafnerjem
Calcit Volley je v prvem nizu zapravil štiri zaključne žoge. V drugem ni bil več tako odločen, zaostajal je z 10:13 in 15:20. V tretjem je vodil s 15:13, gostje pa so ob delnem izidu 1:4 prevzeli pobudo. Luka Marovt: "Tekma je bila zelo izenačena, razen morda v drugem nizu. Ob koncu je odločila naša večja energija in želja." V sredo bi lahko ACH, ki je v rednem delu gladko izgubil obe tekmi v Kamniku, že dokončal delo. "Zadnji korak zna biti najtežji, moramo pozabiti vse, kar se je zgodilo, in biti z glavo še naprej pri stvari. Zdaj, ko zmagujemo, nam ni težko trenirati, odlično delujemo kot ekipa, šokterapija z menjavo trenerja se je pokazala za uspešno."

Kamniška dvorana je bila polna, zbralo se je skoraj 400 gledalcev, glasnejši pa so bili ACH-jevi navijači, ki so z bobni poskrbeli za bučno ozračje. Foto: MMC RTV SLO/T. O.

Calcit še upa na preobrat
Kamničani (dvoštevilčna sta bila le tujca Brunet s 14 in Dulčev z 11 točkami) so pregoreli v veliki želji, je pa res, da bi lahko vse potekalo povsem drugače, če bi dobili prvi niz. "Res mi je žal današnjega prvega niza, ki smo ga po lastnih neumnostih izgubili. Verjamem, da če bi prvi niz dobili, bi bilo v nadaljevanju lažje," je povedal kapetan Uroš Pavlovič, podajalec Uroš Planinšič pa je dodal: "Zdi se, kot da smo si naložili preveč pritiska. V določenih trenutkih se ne znajdemo tako, kot bi se morali. Zdaj je videti, kot da nas je povozil vlak. V sredo moramo zmagati in upam, da so pred nami še tri tekme."

V Italiji izenačeno 1:1
V finalni seriji italijanskega prvenstva je Monza s 3:2 (20, -23, -21, 19, 11) z boljšim servisom in blokom premagala Perugio, tako da je v zmagah izenačeno 1:1. Blestel je Stephen Maar z 28 točkami (od tega štirje bloki) in 68-odstotno napadalno učinkovitostjo. Še višjo učinkovitost (76 %) je imel Wilfredo Leon, ki je za goste dosegel 24 točk. Nik Mujanović (Monza) je igral le nekaj sekund, medtem ko Gregor Ropret ob Simoneju Giennelliju še naprej ne dobiva priložnosti. Tretja tekma bo v četrtek v Perugii. Za 3. mesto (in Ligo prvakov) se merita Trentino in Milano, po dveh tekmah je 1:1. Jan Kozamernik je na prvi tekmi dosegel devet točk, na drugi pa deset za Trentino.

ACH z zmago v Kamniku povedel z 2:0