Maratonska plavalka je v zaključku tekme odbila vse napade najbližje zasledovalke, Američanke Haley Anderson, in za štiri stotinke sekunde postala olimpijska prvakinja. Foto: Reuters
Danuta Kozak
Danuta Kozak je slavila v šprintu na mirnih vodah na 500 metrov med kajakašicami. Foto: Reuters
Jonas Reckermann in Julius Brink
Nemška odbojkarja na mivki Jonas Reckermann in Julius Brink sta leta 2009 postala svetovna prvaka, zdaj pa sta osvojila še zlato medaljo na olimpijskih igrah. V dramatičnem finalu sta premagala brazilsko dvojico Alison Cerutti/Emanuel Rego. Foto: Reuters
Američankam naslov v odbojki na mivki

Plavalke so morale odplavati šest krogov, na polovici maratona sta se na drugem in tretjem mestu zamenjali zgolj Grimaldijeva in Andersonova. V zaključku tekme je Risztova odbila vse napade Andersonove. Britanski navijači so si veliko obetali od svetovne prvakinje, domačinke Keri-Anne Payne, ki pa je na koncu zasedla 'le' četrto mesto.

Vrhunec 13. dne iger je bil tek na 200 metrov, v katerem je Usain Bolt osvojil novo zlato medaljo. Več o imenitnem atletskem večeru tukaj.

Še eno zlato Madžarov
Madžari so predtem slavili še eno zlato odličje. Osvojila ga je Danuta Kozak, ki si je konkurenco pokorila v sprintu na mirnih vodah med kajakašicami na 500 metrov. Kozakova, ki je sicer dvakratna evropska in aktualna svetovna ter evropska podprvakinja, je osvojila že drugo zlato kolajno na teh igrah, potem ko je zmagala v madžarskem kajakaškem četvercu na 500 metrov. Druga je bila Ukrajinka Ina Osipenko-Radomska, tretja pa Južnoafričanka Bridgitte Hartley. Špela Ponomarenko Janić je na tej razdalji osvojila 12. mesto.

V šprintu na mirnih vodah na 1.000 metrov so zlato odličje osvojili Avstralci Tate Smith, Dave Smith, Jacob Clear in Murray Stewart. Avstralci, čeprav so lani osvojili naslov svetovnega podprvaka, niso bili favoriti. Drugo mesto so osvojili prvi favoriti Madžari, tretje pa Čehi.

Boks: Irka slavila v lahki kategoriji
Irsko je razveselila Katie Taylor, ki je v boksu v lahki kategoriji (do 60 kg) osvojila zlato kolajno, ki so jo čakali 16 let. V finalnem dvoboju je z 10:8 premagala Rusinjo Sofijo Očigavo. Irka je do odločilne prednosti prišla v tretji rundi, ki jo je po točkah dobila s 4:1. V njenem domačem kraju Bray je 5.000 navijačev njene boje spremljalo na štadionu. Tretji sta bili Tadžikistanka Mavzuna Čorjeva in Brazilka Adriana Araujo.

Končne odločitve 13. dne:

Plavanje, maraton 10 km (Ž):
1. E. RISZTOV MAD 1:57:38,2 2. H. ANDERSON ZDA 1:57:38,6 3. M. GRIMALDI ITA 1:57:41,8 Kajak-kanu, C2 - 1.000 m (M):
1. KRETSCHMER/KUSC. NEM 3:33,80 2. BAHDANOVIČ/BAHDAN. BLR 3:35,20 3. KOROVAŠKOV/PERV. RUS 3:36,41 Kajak-kanu, K4 - 1.000 m (M):
1. AVSTRALIJA 2:55,08 2. MADŽARSKA 2:55,69 3. ČEŠKA 2:55,85 Kajak-kanu, K1 - 500 m (Ž):
1. D. KOZAK MAD 1:51,45 2. I. OSIPENKO-RAD. UKR 1:52,68 3. B. HARTLEY JAR 1:52,92 Kajak-kanu, K2 - 500 m (Ž):
1. WEBER/DIETZE NEM 1:42,21 2. KOVACS/DOUCH.-JAN.MAD 1:43,27 3. NAJA/MIKOLAJCZYK POL 1:44,00