MMC-teden - tedenska izdaja najboljših vsebin

Judo - Arhiv

Judo Foto: Trstenjakova in Velenškova proslavili kolajni z domačimi navijači

15.8.2016

Na Lopati so sprejeli nosilki olimpijskih medalj - zlato Tino Trstenjak in bronasto Ano Velenšek, ki sta v družbi navijačev podoživeli velika uspeha iz Ria de Janeira.

Številna množica ob vzklikih

OI 2016 Številna množica ob vzklikih "Pero, Pero" pričakala srebrnega Kauzerja

14.8.2016

Slovenski športni junaki se z olimpijskimi odličji vračajo iz Ria. V karnevalskem vzdušju je od dva do tri tisoč ljudi v domačem Hrastniku pričakalo srebrnega kajakaša Petra Kauzerja.

Trstenjakovi bo olimpijsko zlato prineslo približno 35 tisoč evrov

OI 2016 Trstenjakovi bo olimpijsko zlato prineslo približno 35 tisoč evrov

12.8.2016

Ste se spraševali, koliko olimpijci dobijo za osvojena odličja? Višina denarne nagrade variira od države do države. Slovenija je nekje v povprečju.

Judo postal elitni slovenski olimpijski šport

Športni SOS Judo postal elitni slovenski olimpijski šport

12.8.2016

Še pred dobrim desetletjem je bil judo v Sloveniji povsem obrobni šport, zdaj pa je na olimpijskih igrah postal eden od paradnih konjev.

Marjan Fabjan že začel novo olimpijado

Judo Marjan Fabjan že začel novo olimpijado

12.8.2016

Vse od Londona do zaključnega prijema Ane Velenšek ob včerajšnji bronasti medalji je bilo med judoisti čutiti vprašanje, kako nadaljevati zlati niz Urške Žolnir.

Judo "Napadali so me na treningih, da sem se pripravila na šoke"

12.8.2016

" Nihče tega ni sposoben. Da bi mesec po strganih vezeh dobila olimpijsko medaljo. Saj to se sliši kot smešnica. Še zdaj se vprašam, kako sem to naredil ," se presežku, ki sta ga zmogla z Ano ...

(T)Rio: Ana(konda) dopolnila slovenski komplet!

Judo (T)Rio: Ana(konda) dopolnila slovenski komplet!

11.8.2016

Judoistka Anamari Velenšek je poskrbela za tretjo slovensko medaljo na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru, saj je osvojila bron v kategoriji do 78 kilogramov.

Peter Kauzer:

Judo Peter Kauzer: "Vozite me, kamor hočete, jaz sem svoje že naredil"

11.8.2016

Užitek je bilo včeraj videti najstarejšega med kajakaškimi olimpijci, 32-letnega Petra Kauzerja, ki se je po osvojeni kolajni smejal kot otrok. Po prihodu v cilj ga je kar razganjalo od veselja.

Žbogar ostaja povsem pri vrhu; posadka Mrak/Macarol pridobila še eno mesto

OI 2016 Žbogar ostaja povsem pri vrhu; posadka Mrak/Macarol pridobila še eno mesto

10.8.2016

Jadralec Vasilij Žbogar, vodilni po prvem dnevu v razredu finn, je v tretjem plovu zasedel 7. mes to, v četrtem pa 10. Skupno je zdrsnil na drugo mesto.

Mirna, potrpežljiva in ne sili v ospredje - zdaj olimpijska prvakinja

Judo Mirna, potrpežljiva in ne sili v ospredje - zdaj olimpijska prvakinja

10.8.2016

Slovenska olimpijska odprava v judu je še četrtič zapored pri medalji na največjem tekmovanju. Tokrat je svoj izjemni niz z olimpijskim naslovom zaokrožila Tina Trstenjak.

Tina Trstenjak ena od le osmih judoistov, ki imajo združene vse naslove

Športni SOS Tina Trstenjak ena od le osmih judoistov, ki imajo združene vse naslove

10.8.2016

Tina Trstenjak je postala prva slovenska judoistka, ki se lahko pohvali z zlato medaljo na vseh treh največjih tekmovanjih.

Judo in Marjan Fabjan - zlata inkubatorja slovenskega športa

Kolumne Judo in Marjan Fabjan - zlata inkubatorja slovenskega športa

10.8.2016

Slovenija je le v malo športih prisotna v samem svetovnem vrhu, a le v enem že 15 let zapored osvaja medalje. Za neverjetni niz sta zaslužna judo in Marjan Fabjan.

Judo "Zlatarstvo Fabjan" tudi z blefom poskrbelo za nov mejnik

10.8.2016

" Zelo strog sem in grob. Upošteval n isem nobenih njenih želja. Kar sem rekel, to je morala narediti, " je po uspehu svoje varovanke povedal Marjan Fabjan, glavni ideolog judoističnega inkubatorja ...

Zlato v Riu! Tina Trstenjak po stopinjah Urške Žolnir

Judo Zlato v Riu! Tina Trstenjak po stopinjah Urške Žolnir

9.8.2016

Tina Trstenjak je osvojila zlato olimpijsko medaljo! V finalu kategorije do 63 kg je z iponom premagala Francozinjo Clarisso Agbegnenou in kronala nov nepozaben dan slovenskega juda.

Kar dosežeš dopoldne, lahko zapraviš popoldne

Judo Kar dosežeš dopoldne, lahko zapraviš popoldne

8.8.2016

Prav veliko se ne bi zmotili, če bi rekli da so judoisti med tistimi, ki so že skorajda razvadili našo športno javnost, ki pa se v njihovo smer v celoti usmeri le tedaj, ko so tu uspehi.

Zlata judoistka s Kosova ne bo nikoli pozabila Urškine pomoči

Judo Zlata judoistka s Kosova ne bo nikoli pozabila Urškine pomoči

8.8.2016

Majlinda Kelmendi, ki je Kosovu priborila prvo zlato olimpijsko medaljo, se za uspeh zahvaljuje tudi slovenskemu judu, zlasti Urški Žolnir, s katero je trenirala, ko se je vračala po poškodbi.

Trstenjakove vloga prve favoritinje ne bremeni

Judo Trstenjakove vloga prve favoritinje ne bremeni

7.8.2016

Skoraj 390 judoistov se bo na tatamiju med 6. in 12. avgustom v Carioca Areni 2 v zahodnem Riu borilo za najvišja mesta. Med njimi imajo visoka pričakovanja tudi slovenski tekmovalci.

Slovenske judoiste čakajo visoke ovire

OI 2016 Slovenske judoiste čakajo visoke ovire

5.8.2016

Svoje nasprotnike na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru so dobili slovenski judoisti. Najtežje delo čaka Adriana Gomboca in Roka Drakšiča.