7-metrovka Marguča prinesla zmago Celju

V dramatični končnici je trener Celjanov Branko Tamše dobrih trideset sekund pred koncem zahteval minuto odmora, po prekršku nad Vidom Potekom so njegovi varovanci iztržili sedemmetrovko, zmagoviti gol pa je zabil Gal Marguč. V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Blaž Janc z devetimi goli, Miha Zarabec jih je dodal sedem, vratar Urban Lesjak pa je zbral 12 obramb.

"Nismo pravi, čeprav je res, da je ritem tekem s številnimi gostovanji naporen. Obramba je bila katastrofalna. Že v Velenju smo se komaj izvlekli in danes spet. Tekmo bi morali prej rešiti v svojo korist, tako pa je bil borbeni Izviđać pred 3500 gledalci do zadnjega v igri za zmago. Vseeno je zmaga dobro vabilo za sobotno domačo tekmo proti Vardarju," je povedal Blaž Janc.

Oslabljeni Celjani, manjkali so Luka Žvižej, Ivan Gajić in Kristijan Bećiri, so v Hercegovini prikazali zelo spremenljivo predstavo in porabili veliko energije za zmago v zadnjih trenutkih tekme. V prvi polovici tekme so si najvišji zaostanek priigrali v 14. minuti (6:3), a so gostitelje že čez šest minut ujeli (9:9).

Bolj kritično je bilo v drugi polovici tekme. V 42. minuti je kazalo že na poraz slovenskih prvakov (25:20), ki pa so z delnim izidom 5:0 naredili red na igrišču. V 49. minuti so izenačili na 25:25, šest minut pozneje pa po zadetku Janca povedli z 29:28.