V Kopru so tekmo bolje odprli gostitelji in v 13. minuti povedli s petimi goli razlike (9:4), ko je zadel Benjamin Bekrić. Nato so nastopile minute gostov, ki so do polčasa vztrajno rezali v zaostanek in po 30 minutah zaostajali le še za gol (15:16).

Drugi del so nato udarno odprli in se v 39. minuti domačim odlepili na +4, potem ko je dva zaporedna gola za 22:18 dosegel Peter Šiško. Varovanci Borisa Lisice se niso dali in ostajali relativno blizu tudi pred končnico, a gosti niso dovolili presenečenja.

Pri Gorenju je šest golov dosegel Enej Slatinek Jovičić, po pet sta jih dodala Teo Jezernik in Ibrahim Haseljić. Pri Koprčanih je Tine Poklar dvoboj zaključil s sedmimi goli, Andraž Makuc jih je prispeval šest.

Koper bo za uvod naslednjega kroga že v sredo gostoval pri Škofljici, Velenjčani pa bodo tekmo 21. kroga odigrali 3. maja v gosteh proti Dobovi. Zaostala tekma 17. kroga proti Ljubljani pa bo na vrsti 5. aprila.