Dragan Gajić je bil najučinkovitejši igralec na tekmi. Zadel je kar 13 golov! Foto: www.alesfevzer.com

Imel sem stalen občutek, da se borimo sami proti sebi. Enostavno nam ni nič steklo v prvi in v drugi tekmi. Na trenutke smo pokazali to, kar smo, potem smo pa spet padli v neko jamo. Ne vem, ta teden ni bil ravno naš.

Boris Denič
Slovenski rokometaši
Slovenci so v drugem polčasu izničili švedsko prednost in iztržili točko. Foto: www.alesfevzer.com

Nismo se predali in verjeli smo, da lahko rezultat obrnemo. V redu, ni nam povsem uspelo, ampak porabili smo res ogromno moči, da smo ujeli Švede.

Dragan Gajić
Slovenski rokometaši v Celju iztržili točko
V Zlatorogu Gajić Sloveniji zagotovil remi

Slovenci so bili v prvem polčasu dalj časa razglašeni, kar so Švedi izkoristili in hitro smuknili v prednost, ki so jo zaradi lastnih napak izpustili šele v drugi polovici nadaljevanja.

V zadnjem napadu na tekmi so Švedi vodili z golom razlike, nato pa je Matej Gaber dve sekundi pred koncem izsilil sedemmetrovko, ki jo je že po izteku igralnega časa izkoristil Dragan Gajić.

Slovenija bo zadnji kvalifikacijski tekmi igrala v prvi polovici junija: 10. junija se bo v Prešovu pomerila s Slovaško, tri dni pozneje pa bo v Velenju gostila še Latvijo.

Osem črnih minut Slovencev
Slovenski rokometaši so tekmo začeli slabo, storili so odločno preveč napak - zlasti v napadu -, kar so Švedi pridno izkoriščali in zadevali iz protinapadov. Hitro so povedli z 0:4, tako da je moral selektor Boris Denič zahtevati minuto odmora. Po kratkih navodilih je Slovencem vendarle steklo, po osmih črnih minutah so z delnim izidom 4:0 izenačili, a so se Švedi še pravočasno pobrali in znova ušli. Do konca polčasa so gostitelji nasprotnika, ki je pobegnil že na +5 (10:15), ves čas lovili, v napadu so imeli ogromno težav s prodiranjem prek odlično postavljene gostujoče obrambe, izid ob polčasu (13:16) je postavil Dragan Gajić, ki je bil s štirimi zadetki tudi najbolj dejaven v slovenski reprezentanci, tri gole je zbral Sebastjan Skube. Gorazd Škof je ubranil 4 od 20 strelov.

Žvižej zadel za vodstvo
V nadaljevanju so Švedi nadaljevali dobro igro, nato pa so se v njihovo igro prikradle napake. Delali so jih predvsem v obrambi, zaradi številnih izključitev se je njihova prednost počasi, a vztrajno topila, v 44. minuti je na 23:23 s sedmim golom na tekmi izenačil Gajić, dobri dve minuti pozneje je za prvo vodstvo na tekmi iz protinapada poskrbel Luka Žvižej (24:23).

Gajić poskrbel za remi
Končnica tekme je bila zelo razburljiva. Obe ekipi sta strnili vrste v obrambi, nobeni se ni uspelo odlepiti, Švedi so sicer povedli za dva zadetka, a sta Slovence v igro z zadetimi sedemmetrovkami in obrambami reševala Gajić ter Matevž Skok. Švedi so ob vodstvu s 27:28 zapravili zadnji napad za potrditev zmage, ko niso uspeli predreti dobro postavljene slovenske obrambe 5-1. 28 sekund pred koncem so imeli Slovenci priložnost za izenačenje, nad Gabrom - ta je v ključnih trenutkih zadeval s črte in garal v obrambi - so gostje storili prekršek za najstrožjo kazen, izkoristil jo je Gajić.

Denič: Ne vem, zakaj ta nervoza?
Denič je bil po tekmi zadovoljen. "Glede na to, da nismo pravi, sem zadovoljen. Imel sem stalen občutek, da se borimo sami proti sebi. Enostavno nam ni nič steklo v prvi in v drugi tekmi. Na trenutke smo pokazali to, kar smo, potem smo pa spet padli v neko jamo. Ne vem, ta teden ni bil ravno naš," je dejal Denič, ki pogreša predvsem odločnost, ki jo ima državna reprezentanca. Jezijo ga predvsem osnovne napake in napačne podaje. "V tem tednu se je to preveč dogajalo, ne vem, zakaj ta nervoza?" je še dodal.

Gajić: Porabili smo res ogromno moči
Precej bolj zadovoljen je bil prvi strelec tekme Gajić, ki se je izkazal predvsem z mirno roko ob izvajanju najstrožjih kazni. "Poklon celotni ekipi," je začel in dodal: "Nismo se predali in verjeli smo, da lahko rezultat obrnemo. V redu, ni nam povsem uspelo, ampak porabili smo res ogromno moči, da smo ujeli Švede. Na koncu smo zadržali osredotočenost in z malo sreče ter znanja osvojili še kako zasluženo točko."

Kvalifikacije za EP:
SLOVENIJA - ŠVEDSKA 28:28 (13:16)

Slovenija: Skok, Škof, Marguč, Natek, Cehte, Dolenec 3, Skube 3, M. Žvižej 1, L. Žvižej 2, Gaber 2, Zorman 2, Bezjak, Gajić 13 (6), Razgor, Bundalo, Bombač 2.

Švedska: Andersson, Appelgren, Gottfridsson 4, Olsson 5, Källman 3, Karlsson 1, Ekberg 4 (2), Dahlin, Karlsson, Petersen 2 (1), Barud, Cederholm 3, Östlund 3, Zachrisson, Nilsson 2, Nielsen 1.

Sedemmetrovke: 7/6; 3/3
Izključitve: 4 min; 10 min
Rdeč karton: /

SLOVAŠKA - LATVIJA 22:23 (16:10)

Vrstni red: Švedska 7, Slovenija 5, Latvija 4, Slovaška 0.

Na evropsko prvenstvo, ki bo januarja 2016 na Poljskem, se uvrstita prvouvrščeni ekipi.