Žiga Mlakar (z žogo) je bil najboljši strelec na tekmi. Rokometaš Celja PL je dosegel 7 zadetkov. Foto: www.alesfevzer.com
Mario Šoštarić
Veselin Vujović
Tekmo si je v Velenju med drugimi veljaki ogledal tudi selektor slovenske rokometne reprezentance Veselin Vujović. Foto: Reuters
Remi med Gorenjem in Celjem, razlika še točka

S tem so ohranili prednost točke na lestvici, imajo 58 točk, Celjani jih imajo 57. Nasprotnika se bosta pomerila še enkrat, in sicer v zadnjem krogu, ki bo na sporedu 27, maja v Celju. Tedaj bo bržkone padla tudi odločitev o prvaku.

Velenjčani v prvem delu zapravili tri 7-m
V napovedih sta bila oba stratega previdna, želela pa sta si spektakel pred polnimi tribunami. Ta želja se je rokometašem uresničila, toda domači privrženci rokometa so bili vsaj v prvem polčasu razočarani, kajti Celjani so bili v prve pol ure prepričljivo boljši. Že po pobegu na 6:3 so gostje nakazali smer polčasa, pozneje so izkoristili dve izključitvi na strani domačih in povišali vodstvo na 8:3. Razlika pet ali več golov je nato ostala večji del prvega polčasa, Gorenje je prišlo na 7:11, pozneje pa, tudi zaradi dobre obrambe gostov in posredovanj vratarja Urbana Lasjaka, spet zaostalo in ob polčasu je bilo na semaforju 10:17, pri čemer so rokometaši Gorenja zapravili tudi vse tri sedemmetrovke v prvem delu.

Povratek Gorenja po -7
Toda tekme po 30 minutah še zdaleč ni bilo konec. Velenjčani so se v nadaljevanju počasi pobirali in približevali, postali bolj natančni v napadu, vratar Benjamin Burić je popravil odstotek obramb, tudi z ubranjeno sedemmetrovko. Po delnem izidu 4:1 so bili nenadoma povsem zraven (20:21), sledilo pa je deset minut igre, v kateri so Celjani vodstvo povečevali na +2, Velenjčani pa so ga nižali na +1, dokler ni v 57. minuti Nejc Cehte poskrbel za izenačenje na 25:25. V napeti končnici je Gorenje dvakrat izenačilo, gostje je v zadnje vodstvo popeljal Jaka Malus, končnih 26:26 pa je v zadnji minuti, ko so imeli gostje igralca manj, postavil Blaž Kleč. V zadnjih sekundah sta imeli obe ekipi še po eno priložnost za osvojitev druge točke, ostalo pa je pri neodločenem izidu in napovedi vročega zaključka sezone.

Za gostitelje je Cehte dosegel šest golov, enega več za Celjane pa Žiga Mlakar, pet že v prvem delu. V naslednjem krogu bodo 14. maja Celjani gostili Ribničane, Velenjčani pa bodo ta dan gostovali v Kopru.