Septembra je bila v Ribnici ena najzanimivejših tekem v prvenstvu, ko so gostitelji z golom v zadnjih sekundah tekme dosegli tesno zmago. Tokrat je bilo prav tako zanimivo vse do konca.

Ribničani so si točko priborili dobesedno v zadnjem trenutku. Po prekršku nad Williamom Accambrayjem so imeli Celjani štiri sekunde pred koncem sedemmetrovko in priložnost, da v knežje mesto odnesejo obe prvenstveni točki, Rok Ovniček pa je žogo vrgel čez gol.

Ekipi tako še naprej ločijo štiri točke.

Najboljši strelec tekme je bil Jan Pucelj (Riko Ribnica) z 12 goli, pri Celjanih pa je bil najbolj razpoložen Kristjan Horžen z desetimi goli.

Ribničani so na krilih domačih navijačev vztrajali vse do konca, kar se jim je obrestovalo, saj jim je uspelo remizirati. Foto: www.alesfevzer.com

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so imeli dva gola prednosti (2:4). Gostitelji so jih ujeli in v 13. minuti prvič na tekmi tudi povedli, ko je zadel Pucelj (5:4). Gol je dodal še Risto Vujačić in Ribničani so prišli do +2 (6:4).

Ribničani v končnici do točke

Tomaž Ocvirk je posredoval z minuto odmora, kar se je obrestovalo, saj so Celjani s tremi zaporednimi zadetki spet povedli (6:7). Ekipi sta si nato bili blizu, gostje pa so z razpoloženim Horženom prišli do prednosti štirih golov (11:15). Pucelj je ob koncu prvega polčasa znižal zaostanek (12:15).

Celjani so v drugem polčasu višali vodstvo, v 41. minuti so imeli pet golov prednosti (16:21). Ribničani se niso predali, dolgo so zaostajali za dva gola, v 53. minuti pa so izkoristili pomemben napad in se po golu Aljaža Leška približali le na gol zaostanka (26:27).

Dramatičen rokometni derbi v Ribnici

Celjani so spet povedli za dva (26:28), po zadeti sedemmetrovki Roka Ovnička pa so prišli do treh golov prednosti (26:29). Ribničani so se vrnili v igro v 58. minuti, ko so spet zaostajali le za gol, zadel je Tilen Strmljan (28:29). Pucelj je zadel gol za izenačenje (29:29).

Ribničani so se v zadnjem napadu Celjanov dobro branili, na koncu pa je sodnik dosodil najstrožjo kazen. Sedemmetrovko je neuspešno izvedel Ovniček in tekma se je končala z neodločenim izidom (29:29).

Zadnjih pet minut tekme Riko Ribnica – Celje Pivovarna Laško

Ocvirk razočaran, Škaper zadovoljen

Trener Ribničanov po tekmi Riko Ribnica – Celje PL

Damjan Škaper, trener Rika Ribnice: "Veseli smo točke, saj smo verjeli do konca. Trud je bil poplačan, ponosen sem na veliko srce svoje ekipe, igrajo za občinstvo, ponosen sem nanje in na to, da so izpolnjevali naloge. Čakali so na svojo priložnost do 50. minute, niso izgoreli in na koncu bili za to nagrajeni. Zdaj nas čakata tekma z Gorenjem, ki je morda celo najboljša ekipa v Sloveniji v tem trenutku, in ogorčen boj."

Tomaž Ocvirk razočaran po »dobljeni« tekmi v Ribnici

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: "To je bila zanimiva tekma za gledalce. Razočaran sem, saj smo igrali dobro in vodili večji del tekme. V zadnjem delu smo nekoliko padli, naredili nekaj napak v obrambi, na drugi strani pa je njihov vratar obranil nekaj žog, ki so se na koncu izkazale za odločilne. Škoda, saj smo imeli lepo priložnost za zmago, a je nismo izkoristili. Tekme tu so zelo težke, osvojili smo točko, kar pomeni, da je naša prednost zdaj za točko manjša. Vsaka naslednja tekma bo zelo pomembna, ne zgolj derbiji. Trdo moramo delati do konca, saj bomo le tako lahko uresničili naše cilje."