Naporen ritem za Celjane se nadaljuje. V nedeljo jih čaka obračun s Kielcami v Ligi prvakov. Foto: www.alesfevzer.com

Reprezentanti so povsem izpraznjeni, in to je razumljivo glede na čas, ki so ga preživeli z reprezentanco. Posledica je slabša igra, in predvsem to je tisto, kar najbolj boli. Nismo na nivoju, kot ga lahko igramo, in to je naloga mene in mojih sodelavcev, da to spremenimo v čim krajšem času.

Trener Celjanov Branko Tamše o utrujenosti šesterice reprezentantov, ki so s Slovenijo osvojili bron na svetovnem prvenstvu

Tri dni po porazu s Kristianstadom v Ligi prvakov so pivovarji morali priznati premoč tudi Zagrebčanom.

Ti so vodili večji del tekme v Zlatorogu. Potem ko so Celjani v prvem polčasu zaostajali že za štiri gole, so v 26. minuti prek Luke Žvižeja izenačili na 12:12, nato pa je isti igralec poskrbel tudi za vodstvo s 15:14. Polčas se je končal s 15:15.

David Miklavčič prvi strelec tekme

V drugem delu so se gostje hitro odlepili, nato pa prednost treh golov zadržali do konca. David Miklavčič je bil s sedmimi goli prvi strelec tekme, medtem ko sta bila pri Celjanih najučinkovitejša Blaž Janc in Luka Žvižej. Varovanci Branka Tamšeta bodo do konca rednega dela Lige Seha odigrali še eno tekmo, in sicer proti Tatranu. Trenutno so tretji, a jih Meškov, ki ima tekmo manj, lahko prehiti.

Tamše: Reprezentanti so povsem izpraznjeni
"V vseh segmentih igre vsi skupaj nismo bili na takšnem nivoju, kot je potreben za nasprotnika, kot je Zagreb. Veliko stvari je takšnih, ki jih je treba popraviti in dvigniti na višjo raven. A dokler sem tu, se bom trudil, da nam to uspe. Vidi se, da nas je prva tekma z Meškovom zavedla. Reprezentanti so povsem izpraznjeni, in to je razumljivo glede na čas, ki so ga preživeli z reprezentanco. Posledica je slabša igra, in predvsem to je tisto, kar najbolj boli. Nismo na nivoju, kot ga lahko igramo, in to je naloga mene in mojih sodelavcev, da to spremenimo v čim krajšem času. To je lažje reči, vendar moramo v to verjeti in prepričan sem, da nam bo s skupnimi močmi to uspelo in da bodo s tem prišli boljši rezultati,"
je po tekmi dejal trener Celjanov Branko Tamše.

Celje in Zagreb se bosta 9. marca v Zagrebu pomerila tudi v zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov. Dvoboj bo verjetno odločal o tem, kdo se bo uvrstil v osmino finala.