Domen Novak je bil najboljši strelec na rokometnem prazniku v dvorani Hardek. Z 11 goli je zrežiral zmago Celjanov. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Tomaža Ocvirka so se veselili 19. zmage v Ligi NLB. Za dve točki so se morali krepko potruditi, saj so motivirani gostitelji v prvem polčasu vodili tudi s šestimi zadetki prednosti.

Ormož si je priigral že šest golov naskoka
Jeruzalem je na začetku srečanja v polni dvorani na Hardeku izkoristil utrujenost Celjanov po evropski preizkušnji v sredo v Flensburgu. Ob podpori bučnega občinstva so gostitelji odlično odigrali prvi polčas. Ocvirk je poskusil dvakrat prekiniti nalet motiviranih domačinov z minuto odmora. Prvič v deveti minuti pri 6:3 mu ni uspelo, saj je Ormož slabih deset minut pozneje povedel z 11:6, drugič pri 13:7 pa je vendarle prepričal svoje varovance, da so zaigrali čvrsteje v obrambi in zaostanek do odmora znižali na tri gole (15:12).

Novak blestel v drugem polčasu
V nadaljevanju so Celjani zaigrali veliko bolje, dobre novice iz Pariza so jim dale krila. Kmalu je postalo jasno, da Jeruzalem ne bo ponovil lanskega podviga, ko je Celjanom celo vzel dve točki, ter da bo moral še počakati na dve točki, ki ju potrebuje v zadnjih dveh krogih za uvrstitev v ligo za prvaka.

Gostje so najprej znižali zaostanek na 15:14, nato povedli z 19:18 in pozneje 25:21, dokončno pa je bil zmagovalec znan, ko sta po 24:25 za Pivovarno Laško zadela Davor Razgor in Domen Novak, ki je bil z enajstimi zadetki prvo ime tekme.

Razgor: Tekma v Parizu je bila v podzavesti
"Vemo, da se tekme ne odločajo v prvih 15 minutah. Osvojili smo dve točki, to je bilo danes najpomembnejše," je bil zadovoljen odlični Novak.

"Domačini so vložili veliko energije v to tekmo in nam na začetku povzročali veliko preglavic, ko mi nismo bili dovolj natančni. Kljub težkemu položaju smo strnili vrste, igrali potrpežljivo, do polčasa smo razliko znižali, v drugem pa povsem prevzeli nadzor, ko smo dobro delovali tako v obrambi, kot tudi napadu. Čeprav smo se dogovorili, da tekmi v Parizu ne posvečamo pozornosti, je bila morda v podzavesti in veseli smo, da se je tam odvilo tako kot se je moralo in da se poleg te zmage, danes veselimo tudi uvrstitve v osmino finala Lige prvakov," je dodal kapetan David Razgor.

Parižani razbili nemočne Zagrebčane
Celjani so bili z enim ušesom tudi v Parizu, kjer je PSG razbil Zagreb s 37:26. Celjani so se tako prebili v osmino finala Lige prvakov. Parižani so zlahka upravičili vlogo favorita. Tako je Zagreb ostal na sedmem mestu v skupini s petimi točkami, Celje pa jih je na šestem, ki je še vodilo v osmino finala, zbralo šest.

Rokometaši Celja bodo prvič po letu 2014 zaigrali v izločilnih bojih Lige prvakov. V osmini finala se bodo srečali s Kielcami. Prve tekme bodo med 18. in 22. marcem, povratne pa med 25. in 29. marcem.

Novak zrežiral zmago Celjanov v Ormožu

20. krog:
JERUZALEM ORMOŽ – CELJE PIV. LAŠKO 25:32 (15:12)

Jeruzalem Ormož: Bogadi 7, Šoštarič 2, Čudič 3 (1), Žuran 4, G. Hebar, M. Hebar, Šulek, Lukman, Balent, Kosi 6, Krabonja 2, Mesarič 1, Ciglar, Skledar, Fergola, Zemljič.

Celje Pivovarna Laško: Cokan, Razgor 4, Mlakar, Šarac 8, Grošelj, Pelko, Vujović, Žabič, Borges da Silva 1, Kodrin 3, Horžen 2, Grebenc 1, D. Makuc 2, Leban, Novak 11 (2).

TRIMO TREBNJE – GORENJE VELENJE 30:25 (15:11)
Hamidović in Rašo 6, Didovič 5, Cirar 4; Matanović 6, A. Kavčič 5, Verdinek 4

SLOVENJ GRADEC 2011 – KOPER 23:28 (12:14)
Glendža 5, Pajt 4; Sokolič 8, Krečič 6.

RIKO RIBNICA – URBANSCAPE LOKA 30:28 (17:13)
Strmljan, Horvat in Knavs po 5; Grojzdek in Atanasov po 7.

BUTAN PLIN IZOLA – MARIBOR BRANIK 23:28 (9:14)
Gačević, Petrović 6; Jernec, Velkavrh 7.

BARCELONA in KIEL sta že v četrtfinalu.

Prve tekme osmine finala bodo med 18. in 22. marcem, povratne pa med 25. in 29. marcem.