Slavku Iveziću je po velikem razočaranju v osmini finala uspelo motivirati svoje izbrance, ki so ugnali Tunizijo in Madžarsko. Foto: MMC RTV SLO

Madžari so se v prvem polčasu izkazali za zelo neugodne, s štirimi zaporednimi zadetki so povedli z 11:8 in na odmor odšli z dvema zadetkoma naskoka (12:10).

Izbranci Slavka Ivezića so drugi polčas začeli sijajno, dosegli so štiri gole zapored in v 36. minuti so vodili s 14:12. Madžari so držali priključek do 48. minute, ko so Jure Gorenjak, Tilen Kodrin in Aleksander Špende poskrbeli za končno odločitev (22:17). Špende je bil najboljši strelec tekme s šestimi zadetki.