Tamara Mavsar

Že po prvem polčasu je bilo jasno, da je kakovostna razlika močno na strani skopskega kolektiva. Vardar je z 41 zadetki prevzel "rekord" Budućnosti, ki je do današnje tekme Krimu zabila največ zadetkov v evropskih tekmovanjih (40 v sezoni 2010/11).

Bonova je v začetno postavo uvrstila vratarko Mišo Marinček, krožno napadalko Amelie Goudjo, krilni igralki Tamaro Mavsar in Majo Luković ter zunanje igralke Mirjeto Bajramosko, Allison Pineau in Aljo Koren, ki je namesto na desnem krilu igrala na desnem zunanjem položaju (v drugem polčasu je zaradi poškodbe morala iz igre).

Vse odločeno že do odmora
Ta postava se ni znašla, Vardar, pri katerem je igrala nekdanja Krimova zunanja linija - Barbara Varlec-Lazović, Andrea Lekić in Andrea Penezić -, je že po petih minutah vodil s 5:1 in gostje prisilil k prvi minuti odmora. Tudi po njej se ni veliko spremenilo, vodstvo domačih je raslo: 7:1 v osmi minuti, 10:3 v 12., 12:4 v 14. in 14:5 v 18. minuti.

Po številnih menjavah Marte Bon je Krimu nato uspelo nekoliko znižati zaostanek (16:11), Pineaujeva je v 26. minuti zadela celo za 16:12. Vendar so igralke makedonske ekipe, pri kateri vlogo pomočnika trenerja opravlja nekdanji član Krimovega strokovnega štaba Uroš Bregar, hitro umirile nalet Ljubljančank, izpeljale nekaj zaporednih protinapadov in na glavni odmor odšle z izenačeno najvišjo razliko na tekmi (21:12).

Vardar vodil že s 15 goli naskoka
Drugi polčas je bil le še formalnost, mednarodna zasedba iz Skopja, pri kateri je blestela tudi vratarka Amandine Leynaud, je že v 42. minuti povedla z 31:19 in vsi dvomi o zmagovalcu so izginili. Najvišja prednost na tekmi je znašala 15 zadetkov.

Krimovke tretja tekma v tem delu tekmovanja čaka v petek, ko bodo v Stožicah gostile Budućnost.