Celjski rokometaši so bili proti Vardarju nemočni, niti osem golov Luke Žvižeja ni popravilo slabega vtisa. Foto: www.alesfevzer.com
Šterbik Celjane spravljal v obup

Če so Celjani dobili zadnje tri medsebojne tekme, so tokrat že v prvem polčasu izgubili vse možnosti za zmago. Potem ko sedem minut niso našli poti do Vardarjeve mreže, je namreč tekmec ušel za sedem golov (8:15) in polčas dobil kar s 13:20.

Po štirih minutah drugega polčasa je Vardar vodil že s 23:14. Celjani so se v 45. minuti uspeli približati na 23:28, a je makedonska ekipa s tremi zaporednimi goli hitro končala sanje o preobratu. Blestel je Arpad Šterbik s 15 obrambami.

Težave v obrambi, ki so bile opazne že na prejšnjih tekmah, so tokrat še bolj prišle do izraza in generalka za uvodno tekmo Lige prvakov (naslednjo soboto v Zlatorogu) proti Zagrebu bi se težko bolj ponesrečila. 40 golov v Zlatorogu ni dosegla še nobena gostujoča ekipa! Luka Žvižej, ki se je tako kot Ivan Gajić in Kristian Bećiri vrnil v ekipo, je pred tisoč gledalci dosegel osem golov, Žiga Mlakar sedem.

Rokometašice Zagorja so izpadle iz Pokala EHF. Obe tekmi proti Byasen Trondheim so igrale v gosteh in izgubile. Na prvi tekmi je bilo 32:20, na drugi pa 25:20. Najboljši strelki sta bili Tjaša Stanko (6) in Kaja Voglar (7).

Branko Tamše: "Šterbik je imel svoj dan in Vardar je povsem zasluženo zmagal. Bilo je kar nekaj stvari, ki me dobesedno bolijo. Veliko število izgubljenih žog, naša nepreciznost pri čistih strelih, najbolj pa sem razočaran nad igro v obrambi, ki je bila na zelo nizkem nivoju. To so glavni razlogi, da je Vardar od 20. minute dalje zadihal lažje. Izkoriščali so kontre, polkontre in vsilili hitri center. Pred nami je veliko dela, časa je malo, trenirati maksimalno in se ob tem dobro spočiti, regenerirati. V 14 dneh smo odigrali pet tekem, kar ni izgovor, opravili dve dolgi gostovanji, kar očitno pušča določene posledice."

David Razgor: "Ni enako izgubiti z 1 ali 11 zadetki razlike. Takšnega visokega poraza si ne bi smeli dovoliti. Tekmo smo odprli dobro, držali dober ritem do 15. minute, potem pa se je Vardar odlepil in razliko povečeval do konca tekme. Igrali so rutinirano, brez velikega naprezanja. Ne smemo iskati razlogov v dolgih potovanjih, ampak jih moramo poiskati tudi pri sebi. Zdaj, ko se bo malo umiril ta ritem, se moramo vrniti na stare tirnice."