Velenjčani so se oddolžili Švicarjem

Velenjčani so odločno začeli dvoboj proti tekmecem iz dežele sira in čokolade, hrvaški strateg na klopi slovenskih podprvakov Željko Babić je lahko računal tudi na rekonvalescenta Jana Grebenca, ki si je hudo poškodoval gleženj prav na prvem medsebojnem dvoboju v Schaffhausnu. Z zelo dobro igro v obrambi so v 14. minuti povedli s 7:2, nato pa močno popustili.

Njihova obramba je bila luknjičava, igra v napadu nepovezana, vse to pa so njihovi švicarski tekmeci izkoristili in v 19. minuti povsem dihali za ovratnik domačim rokometašem (7:6). A velenjske težave se niso končale niti po Babićevi minuti odmora, še naprej so igrali medlo. V 23. minuti so jih tekmeci ujeli in izenačili na 8:8, v 27. minuti pa jih prvič na dvoboju pahnili v zaostanek (9:10).

V drugem polčasu so Velenjčani vendarle zlomili odpor povsem neobremenjenih tekmecev iz Švice, ki so že pred gostovanjem v Šaleški dolini zapravili vse možnosti za dodatni kvalifikacijski tekmi. Na krilih izjemno razpoloženega vratarja Klemna Ferlina so najboljšo predstavo prikazali v prelomnih trenutkih dvoboja, ko so v končnici povsem zasenčili goste.

Pri gostiteljih sta bila strelsko najučinkovitejša Rok Ovniček in Niko Medved, ki sta dosegla po pet golov. V gostujoči ekipi je Švicar Andrija Pendić dosegel sedem, Slovenec Nik Tominec, sin nekdanjega slovenskega selektorja Matjaža Tominca, pa pet zadetkov.