Slovenska reprezentanca je na vseh tekmah v kvalifikacijah do 80. minute prejela le tri gole, po tej minuti naprej pa skupno kar štiri. Foto: Reuters
Najboljša leta za slovensko reprezentanco šele prihajajo
Katanec za konec znova okrcal kritike
Bezjak: Če bi potrebovali tri točke, bi igrali pametneje
Novinarska konferenca Srečka Katanca ob slovesu od reprezentance
Pogovor s predsednikom NZS-ja Radenkom Mijatovićem

Po koncu kvalifikacij za svetovno prvenstvo v nogometu na portalu Športni SOS odgovarjamo na vaša vprašanja o tej temi. Še vedno ste vabljeni k pošiljanju vprašanj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

1.041. Srečko Katanec pravi, da bi bila Slovenija višje na lestvici, če bi nogometna tekma trajala le 80 minut. Kakšna bi bila končna lestvica v skupini F, če bi se tekme res končale deset minut prej?

Rok Čakš, Marko

Razplet v skupini F je dobro znan. Vrh lestvice je zanesljivo pripadel Angliji, ki se je neposredno uvrstila na svetovno prvenstvo, druga je bila Slovaška, tretja Škotska, Slovenija pa je zasedla četrto mesto.

Malta0-1-93:251

Opomba: V stolpcu Z-R-P so zmage, remiji in porazi.

Če bi se tekme res končale v 80. minuti, bi s tem največ pridobila Slovenija, saj bi končala na drugem mestu. Slovenija bi imela po tem merilu štiri točke več, Škotska pa kar sedem manj. Podrobnosti so v tabeli.

Anglija7-3-012:124
SLOVENIJA5-4-18:319
Slovaška5-3-214:318
Škotska3-2-510:1111
Litva3-1-65:1510
Malta0-1-93:181

Slovenija je v zadnjih desetih minutah izboljšala eno samo izhodišče. To je bilo na uvodnem gostovanju v Litvi, kjer je zaostanek 1:2 pretvorila v točko (2:2). Na štirih tekmah pa je v končnicah tekem pokvarila svoj položaj. Na gostovanjih na Škotskem, Slovaškem in Angliji bi osvojila točko (0:0), a je na koncu vselej izgubila z 1:0, zadnja tekma pa je bila v nedeljo, ko je po vodstvu proti Škotski (2:1) na koncu osvojila le točko (2:2).

1.042. Koliko je v Evropi aktivnih nogometašev, ki so za reprezentanco zbrali vsaj 100 nastopov?
Janez

V evropskih nogometnih reprezentancah je 26 nogometašev, ki imajo vsaj 100 nastopov za izbrano vrsto. Kot zadnji se jim je v nedeljo pridružil Boštjan Cesar. Podrobnosti so v spodnji tabeli.