Dvoboj Mladena Rudonje in Haryja Kewella

Anthony Le Tallec je prvi načel mrežo Ljubljančanov v 30. minuti, šest minut kasneje pa je zadel Emile Heskey. V 47. minuti je končni izid postavil Harry Kewell. Pred nekaj več kot 40.000 gledalci se varovanci Suada Beširoviča niso naigrali, Angleži pa so po začetnem otipavanju v nadaljevanju nenehno ogrožali vrata Olimpije, ki ji je po drugem golu razumljivo padla tudi motivacija.

V 22. minuti in 27. minuti je po strelih Riiseja in Kewella Mavrič svojo mrežo še ohranil nedotaknjeno, kar pa mu ni uspelo v 30. minuti. Po predložku Dioufa kaj več kot odbiti žoge do osamljenega Le Talleca ni mogel storiti in na semaforju je pisalo 1:0.

Pet minut kasneje je veselje preprečil Heskeyju, ponovne priložnosti nekaj trenutkov zatem pa temnopolti napadalec Redsov ni zapravil in ljubljanskega čuvaja mreže po podaji Gerrarda s petih metrov brez težav matiral.

Beširovič, ki je dvoboj zaradi kazni s prve tekme spremljal s tribune, je v drugem polčasu v igro poslal še Kmetca in Puca, njegove zadnje upe o napredovanju pa je verjetno že po dveh minutah nadaljevanja razblinil Kewell. Zadel je po podaji Heskeyja z desne strani.

Predala se ni le peščica navijačev Olimpije. Čeprav jih je večji del zaradi zapletov na letališču v Trevisu, kjer naj bi preveč "razgrajali", ostal doma, so svoje igralce spodbujali do konca. Največji aplavz si je v 78. minuti prislužil Mavrič, saj je piko na i svoji izjemni predstavi postavil z obranjeno enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Kmetec s prekrškom nad Finnanom.

Suad Beširovič, trener KD Olimpije: "Čestitam Liverpoolu za super igro. Že dolgo ni igral tako dobro kot ravno proti nam. Zasluženo so zmagali. Če ne bi imeli v vratih Mavriča, bi prejeli še več zadetkov. Poznalo se je, da nismo imeli prave obrambe. Zelo sta manjkala Lazič in Handanagič."

TEKMA LIVERPOOL - KD OLIMPIJA V ŠTEVILKAH

42.880 – gledalcev na tekmi. Stadion je bil razprodan. Trener Liverpoola Gerard Houllier ne pomni, kdaj se je to nazadnje zgodilo v prvem krogu Pokala UEFA.

1,000.000 – obiskovalcev na teden obišče uradno spletno stran Liverpoola.

15 – angleških funtov je bila cena vstopnice za nogometno tekmo z KD Olimpijo. Za otroke je bila cena 7 funtov. Ogled prvenstvenih tekem Liverpoola stanejo 29 funtov.

230 - ljudi je redno zaposlenih v nogometnem klubu Liverpool.

27.000 – prodanih letnih kart za domače tekme Liverpoola.

90 - minuta. Po tekmi je Sami Hyypiä na rezervni klopi Olimpije poiskal Enesa Handanagiča, ki zaradi poškodbe ni igral. Opravičil se mu je za nenamerno, a hudo poškodbo očesa na prvi tekmi in mu zaželel hitro okrevanje. Handanagiču je podaril svoj dres.

4 – kamere so na stadionu prižgane 24 ur na dan. Prenos se lahko spremlja tudi prek uradne spletne strani kluba. Sredino tekmo so prvič spremljali tudi prek spletne strani. Poleg tega sta to prenašali še lokalna in nacionalna televizija.

70 – ljudi je skupaj z igralci štela odprava KD Olimpija. Na stadion je prispelo tudi okoli 50 navijačev Green Dragons.