Andy Murray je na poti do finala oddal dva niza. Foto: Reuters
Andy Murray
Škot bo skušal v četrtem finalu prvič dvigniti pokal v Melbournu. Foto: EPA
Serena Williams
Serena Williams v Melbournu lovi šesto zmago. Prvi grand slam sezone je zadnjič osvojila leta 2010. Foto: Reuters
Marija Šarapova
Marija Šarapova je bila v 2. krogu že na poti domov, rešila je dve zaključni žogi proti Aleksandri Panovi. V zadnjih štirih dvobojih je blestela in ni oddala niti niza. Foto: EPA
Madison Keys
Madison Keys je odigrala turnir kariere in je največji up ameriškega tenisa. Foto: EPA
Serena kot najstarejša v ženski finale

Škot je po treh urah in 12 minutah zmagal s 6:7, 6:0, 6:3 in 7:5. Njegov nasprotnik v finalu bo zmagovalec obračuna Novak Đoković - Stan Wawrinka, ki bo v petek ob 9.30. Murray se je v finale uvrstil še v letih 2010, 2011 in 2013, a ga je v zadnjem dvoboju dvakrat ugnal Đoković, enkrat pa Roger Federer.

Brejk priložnosti1/36/10

"Ni se bilo lahko vrniti v igro. Bil sem kar malo zafrustriran," se je izgubljenega prvega niza spomnil Murray. "Nato sem zaigral bolj napadalno. Prav za vsako točko sem porabil veliko energije."
Serena že v 23. finalu za grand slam
V ženskem finalu se bosta pomerili prva in druga nosilka. Prva igralka sveta Serena Williams je izločila rojakinjo, 19-letno Madison Keys, s 7:6 in 6:2. Mlajša od sester Williams je izkoristila deveto zaključno žogo in se uvrstila v svoj 23. finale na turnirjih za grand slam.

Brejk priložnosti3/131/3

"Vesela sem, da sem spet v finalu. Sem sem prišla s pričakovanjem, da mi bo to uspelo," je pojasnila Williamsova, ki je pri 33 letih postala najstarejša finalistka Odprtega prvenstva Avstralije. Doslej je bila to Američanka Chris Evert, ki jo je leta 1988 v finalu Melbourna premagala Nemka Steffi Graf. Serena je Melbourne osvojila petkrat, nazadnje leta 2010. Vsakič, ko je igrala v finalu, je tudi zmagala.

Šarapova stopnjuje formo
V ruskem obračunu je Marija Šarapova brez večjih težav premagala Jekaterino Makarovo s 6:3 in 6:2. "Ponosna sem na svojo igro," je dejala 27-letna lanska zmagovalka Pariza. Ta je imela doslej težave na turnirju le v 2. krogu, ko je za zmago nad kvalifikantko Aleksandro Panovo s 6:1, 4:6 in 7:5 potrebovala tri nize, tekmica pa je imela v tretjem nizu celo dve žogici za zmago.

Razmerje zmag kar 16:2 za Sereno
Serena Williams v medsebojnih dvobojih proti Šarapovi vodi kar s 16:2! Rusinja je zadnjič zmagala v Los Angelesu leta 2004, zadnjih 15 obračunov pa je pripadlo Američanki. Finale bo v soboto ob 9.30.
"Po naravi sem borka. Šla bom na igrišče in naredila vse, da to zdaj spremenim," je o medsebojni statistiki dejala Rusinja.
Konec za Srebotnikovo in Pislakovo
Katarina Srebotnik
je v paru z Brazilcem Marcelom Melom izpadla v četrtfinalu mešanih dvojic. Za druga nosilca sta bila usodna Su Weih Sieh iz Tajpeja in Urugvajec Pablo Cuevas, ki sta se po 50 minutah veselila gladke zmage s 6:1 in 6:2. Izpadla je tudi Manca Pislak v konkurenci mladink. Slovensko tekmovalko je v dveh nizih s 6:2 in 6:2 ugnala Belgijka Greet Minnen.