Roger Federer bo moral na novi naslov v Wimbledonu počakati vsaj še leto dni. Foto: Reuters
Kevin Anderson se je s Federerjem do danes pomeril petkrat. Prve štiri obračune, na katerih je dobil vsega 24 iger, je izgubil. Petega, na katerem je dobil 34 iger, je vendarle dobil in se prvič v karieri uvrstil v polfinale Wimbledona. Foto: Reuters
Novak Đoković letos lovi četrto turnirsko zmago v Wimbledonu. Foto: Reuters
V polfinale turnija sta se (pričakovano) uvrstila tudi John Isner ... Foto: Reuters
... in Rafael Nadal, ki se je moral proti Juanu Martinu del Potru pošteno namučiti. Foto: Reuters

Prvi je svojo sredino četrtfinalno nalogo z odliko sicer opravil Novak Đoković, ki je v štirih nizih premagal japonskega izzivalca in 24. nosilca na turnirju Keija Nišikorija s 6:3, 3:6, 6:2 in 6:2. Srbski teniški as se je v drugem nizu sicer znašel v težavah, Nišikori je niz dobil s 6:3 in izenačil izid na 1:1. V 5. igri tretjega niza je Beograjčan ubranil tri priložnosti za break, nato pa je v naslednji igri sam odvzel začetni udarec Nišikoriju in povedel s 4:2. V 8. igri je vajo ponovil za zmago v nizu (6:2).

"Nole" četrtega niza ni začel dobro, že takoj je izgubil servis, a je že v naslednji igri uprizoril re-break. Nišikoriju, ki se v Wimbledonu še nikoli ni prebil v polfinale, je nato začetni udarec odvzel še v 4. in 8. igri - v slednji je s silovitim forehandom v levi kot igrišča izkoristil prvo zaključno žogico za polfinale.

Žilavi Anderson se je vrnil med žive
Za presenečenje dneva je poskrbel Kevin Anderson, ki je po maratonskem dvoboju izločil prvega nosilca Federerja. Južnoafričan je po gladko izgubljenem prvem nizu začel stopnjevati svojo igro. Drugi niz se je zavlekel v podaljšano igro, ki jo je še dobil Federer, nato pa je Anderson začel pot do izenačenja. V 10. igri je ubranil zaključno žogico Švicarja, nato pa je v naslednji igri z izjemnim bekhendom izkoristil drugo od dveh priložnosti za break. V 12. igri je break potrdil za zmago v nizu (5:7). Tudi v četrtem nizu so gledalci videli zgolj en odvzem začetnega udarca, zgodil se je v 7. igri, ko je Federer žogico poslal v mrežo. Anderson je prednost ubranil do konca niza (4:6).

Peti niz se je prelomil v 23. igri

V odločilnem petem nizu je Andersonu po mrtvem teku, ki je trajal kar 22 iger, vendarle uspelo streti nasprotnika in mu odvzeti začetni udarec. Izkoristil je že prvo ponujeno priložnost, potem ko je Federer žogico poslal v mrežo. V naslednji igri si je priigral dve zaključni žogici za zmago, po natančnem servisu je izkoristil prvo in po štirih urah in 17 minutah zmagoslavno dvignil roki. "Ne vem sploh, kaj reči. Brez besed sem. Zaostajal sem z 2:0 v nizih, enostavno sem se ves čas boril in nisem izgubil upanja. Premagati Rogerja na tem turnirju je nekaj, česar nikoli ne bom pozabil," je dejal presrečni Anderson.

Nadal po skoraj petih urah izločil Del Potra
Izjemno napet je bil tudi drugi obračun dneva na osrednjem igrišču. Rafael Nadal je po štirih urah in 48 minutah (prav toliko je potreboval za legendarno zmago nad Federerjem v finalu pred desetimi leti) izločil Juana Martina del Potra s 7:5, 6:7, 4:6, 6:4 in 6:4.

V prvem nizu je visoki Argentinec izgubil servis v 12. igri. V drugem nizu je pri vodstvu s 5:4 serviral za izenačenje na 1:1, a je Nadal z brejkom uspel izsiliti podaljšano igro. Pri vodstvu s 6:3 je imel Španec tri zaključne žoge, a se je "DelPo" vrnil in rešil tudi četrto zaključno žogo za drugi niz, nato pa dobil podaljšano igro z 9:7. Izjemen zalet je prenesel tudi v tretji niz, ko je v deseti igri Nadal brez dobljene točke izgubil servis in s tem tudi niz.