Tina Maze je na začetku nove sezone razred zase. Foto: Reuters
Tina Maze
Črnjanka se je v ciljni areni veselila 13. zmage v svetovnem pokalu. Foto: Reuters
Kathrin Zettel, Tina Maze in Viktoria Rebensburg
Kathrin Zettel in Viktoria Rebensburg sta se najbolj približali Mazejevi. Foto: Reuters
Lindsey Vonn
Lindsey Vonn je popolnoma izmučena padla v cilju. Osvojila je prvih 10 točk v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Mazejeva šampionsko v Aspnu

Črnjanka je imela po prvi vožnji 12 stotink naskoka pred Anno Fenninger, vse druge tekmovalke pa so zaostale več kot sekundo. Avstrijka je v drugi vožnji odstopila že v zgornjem delu in Mazejeva je kar za 90 stotink ugnala Kathrin Zettel. Tretje mesto je zasedla Viktoria Rebensburg. Druga slovenska finalistka Ana Drev je v finalni vožnji pridobila sedem mest in končala na 18. mestu (+3,30).

Lani brez zmage, letos dve že na uvodu
"Lanska sezona se zame ni iztekla po željah, čeprav sem bila skupno druga. Imela sem veliko težav, naredila sem tudi mnogo napak. Na koncu nisem bila najbolj zadovoljna, saj med drugim nisem zmagala niti na eni tekmi. Ta zima se je začela povsem drugače. Smučam dobro in hitro," je povedala Mazejeva, ki ima po treh tekmah 250 točk in v skupnem seštevku svetovnega pokala vodi z 90 točkami prednosti pred drugouvrščeno Zettlovo (160).
13. zmaga v karieri in prva v ZDA
Mazejeva je že 13. v karieri stopila na najvišjo stopničko na tekmah svetovnega pokala. V preteklih sezonah ji na ameriškem snegu ni šlo po načrtih, njena najboljša uvrstitev je bilo šesto mesto. To je že 58. slovenska zmaga v svetovnem pokalu v alpskem smučanju, od tega so jih 23 dosegli smučarji, 35 pa smučarke. Mazejeva ima zdaj deset veleslalomskih zmag ter po eno v smuku, superkombinaciji in slalomu. Le ena superveleslalomska zmaga jo loči od tega, da bi postala šesta smučarka v zgodovini, ki bi zmagala v vseh petih disciplinah.

Odstop Höfl Riescheve, velik zaostanek Vonnove
Najboljša slovenska smučarka je v prvi vožnji s štartno številko 2 prevzela vodstvo, Fenningerjeva je s številko pet odlično smučala v zgornjem delu, na koncu pa je za Mazejevo zaostala le 12 stotink. Tretja je bila Zettlova (+1,06). Maria Höfl Riesch je na svoj 28. rojstni dan odstopila že v zgornjem delu prve proge. Pri tem se je močno udarila v levo ramo. Lindsey Vonn pa je močno zaostala. Američanka, ki v nedeljo ne bo nastopila na slalomu, se je na koncu uvrstila le na 21. mesto (+3,45). V cilju je bila popolnoma izčrpana.

Štuhčeva, Ferkova in Lavtarjeva brez finala
V finale se nista uvrstili Ilka Štuhec, ki je končala na 36. mestu (+3,93), in 47. Maruša Ferk (+5,78), Katarina Lavtar pa je ob koncu nastopa napravila napako in bila po 47. času (+5,72) diskvalificirana.
V nedeljo bo v Aspnu na programu še slalom.