Marjan Jelenko se je izkazal v Estoniji. Foto: MMC RTV SLO
Špela Rogelj
Špela Rogelj je velik slovenski skakalni up. Foto: EPA

Za Nemcem Johannesom Rydzekom je zaostal 47,8 sekunde, tretji pa je bil domačin Kaarel Nurmsalu, ki je zaostal že za več kot minuto. Jelenko je v skokih dosegel tretjo daljavo (120,5 m). Vodil je Nurmsalu (128,0 m) pred Rydzekom (121,0 m). Na petkilometrski progi so se prvi trije po skakalnem delu samo premešali med seboj, na koncu pa je Jelenko v cilj pritekel 14,7 sekunde pred domačim matadorjem.

Član SSK-ja Velenje je na svojem petem mladinskem svetovnem prvenstvu znova osvojil medaljo. Lani je domov prinesel eno posamično s šprinterske preizkušnje in še ekipno.

Sedmi je bil po skokih Jože Kamenik, ki pa je v teku zdrsnil na končno 15. mesto. Matej Drinovec je osvojil 31. mesto, Leon Pivk pa 41. V soboto je na sporedu še klasična preizkušnja na 10 km, v kateri je bil Jelenko lani peti.

Tudi Rogljeva srebrna
Uspeh Marjana Jelenka je ponovila skakalka Špela Rogelj, katero je za 3,5 točke ugnala 15-letna Francozinja Coline Mattel iz Francije, medtem ko je bron osvojila Japonka Yuki Ito.