Evi Logar bi moral v drugi seriji uspeti res odličen skok, če bi želela osvojiti medaljo. Za tretjim mestom je zaostala 13,6 točke. Foto: Andreja Prel
Maja Vtič
Maja Vtič je v finalu pridobila 13 mest. Foto: Reuters
Daniela Iraschko
Nova svetovna prvakinja Daniela Iraschko je dvakrat pristala pri 97 metrih. Vodila je že po prvi seriji. Njen nastop je bil sicer zaradi poškodbe kolena nekaj časa pod vprašajem. Foto: Reuters
Skakalke za las ob medaljo

Še ne 20-letna Logarjeva, trenutno tretjeuvrščena v skupnem seštevku celinskega pokala (najvišje tekmovanje za dekleta), je bila že po prvi seriji četrta, Vtičeva pa je priložnost za še višjo uvrstitev zamudila že tedaj, saj se ji je prvi skok v gosti megli ponesrečil in je v finalu napadla z 18. mesta.
Suvereno je zmagala prva favoritinja in vodilna v celinskem pokalu, Avstrijka Daniela Iraschko, druga je bila Italijanka Elena Runggaldier, tretja pa mladinska svetovna prvakinja, 15-letna Francozinja Coline Mattel. Špela Rogelj je zasedla 21. mesto, Anja Tepeš pa 30.
Logar: Tudi četrto mesto je v redu
"Na tej tekmi sem pričakovala takšne skoke, le drugi se mi je malce ponesrečil," je po tekmi za TV Slovenija dejala Logarjeva in nadaljevala: "Četrto mesto je resda nehvaležno, toda je vseeno v redu. V prvi seriji sem naredila najboljši skok tukaj. Treningi mi niso šli najboljše, a sem se zbrala. Razmere so bile težke, a smo trenirale tudi v takšnih, zato smo imele določeno prednost."
Po prvem skoku, ko je pristala pri 91 metrih, je Logarjeva za tretjeuvrščeno Ulrike Grässler zaostajala le pol točke. V drugo je skočila 88,5 metra, vendar vseeno ostala na 4. mestu, saj je Nemka s slabim skokom (79,5 m) padla na 19. mesto. Prehitela pa jo je Mattlova, ki je bila po prvi seriji peta.
Lahko se "tolče" po glavi za prvi skok
23-letna Vtičeva, ki je v finalu pristala pri 97 metrih in pridobila kar 13 mest, je nekoliko objokovala zamujeno priložnost: "Glede te tekme imam mešane občutke, a sem vsekakor zadovoljna. Po prvi seriji sem bila zaradi ponesrečenega skoka kar malo jezna in zdaj se lahko upravičeno "tolčem" po glavi za prvi skok, ki je bil moj najslabši v Oslu."

Skakalki se bosta zvečer udeležili slovesnosti ob podelitvi medalj, na kateri sodeluje šest najboljših. "Spremljali sva včerajšnjo podelitev in približno veva, kako je. Žal do medalje pri nas ni prišlo tako kot pri tekačicah," sta še povedali slovenski junakinji, ki upata, da se bosta uvrstili na olimpijske igre v Sočiju leta 2014.

Vanova potrdila slabo formo
Branilka naslova iz Liberca 2009, Američanka Lindsey Van, je potrdila, da je v slabi formi, bila šele 34. in ni videla finalnega nastopa.

Tekma na srednji skakalnici je bila za dekleta prva in zadnja preizkušnja na svetovnem prvenstvu.