Ob dveh naslovih mladinske svetovne prvakinje je Tina Erzar osvojila tako alpski kot medcelinski pokal za smučarke skakalke. Foto: BoBo

Tina Erzar je skupnemu slavju v alpskem pokalu dodala še lovoriko v medcelinskem pokalu. Na sobotni tekmi je 16-letnica s skokoma, dolgima 130,5 in 128 m, prepričljivo ugnala vso konkurenco. Za 24,7 točke je ugnala Avstrijko Hannah Wiegele, sicer pred zadnjo tekmo še edino tekmico na lovu na medcelinsko krono. Tretja Avstrijka Katharina Ellmauer je zaostala 51 točk. Na četrto in peto mesto sta se uvrstili Slovenki Urša Vidmar in Jerica Jesenko.

Dvakratna mladinska svetovna prvakinja iz letošnje Planice Tina Erzar je sicer nastopila le na osmih od skupno 14 tekem in zbrala 654 točk. Druga Wiegele jih ima na svojem računu 572. Od preostalih Slovenk je Vidmar končala na osmem, Jesenko pa na desetem mestu.