Predsednik Papeške akademije za življenje, ki se v Vatikanu ukvarja z etičnimi vprašanji, Ignacio Carrasco de Paula, je imenovanje Roberta Edwardsa označil za "popolnoma neprimerno".
Kot je poudaril v pogovoru za italijansko tiskovno agencijo Ansa, brez Edwardsa ne bi bilo trgovine z milijoni jajčec in ne številnih zamrzovalnikov, polnih človeških zarodkov. Večino zarodkov po besedah de Paule zavržejo ali uničijo, za kar je odgovoren tudi letošnji Nobelov nagrajenec. Umetna oploditev je po mnenju de Paule po svetu povzročila precej zmede in tako se dogaja, da otroke rojevajo njihove babice ali nadomestne matere.
Nagrada Edwardsu tako po mnenju de Paule ignorira etična vprašanja, ki se porajajo ob umetnem oplojevanju, poroča BBC.
"Osrečil neplodne po vsem svetu"
Od leta 1978 je bilo s pomočjo umetne oploditve rojenih skoraj štiri milijone otrok.
Odbor za Nobelove nagrade na Švedskem je svojo odločitev utemeljil z besedami, da je delo profesorja Edwardsa prineslo "veselje neplodnim ljudem po vsem svetu". "Njegovi dosežki so omogočili zdravljenje neplodnosti, ki prizadene velik del človeštva, vključno z več kot 10 odstotki vseh parov po vsem svetu," so še zapisali.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje