Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Na današnji dan pred 42 leti, 6. januarja 1983, je bila na Televiziji Ljubljana predvajana prva oddaja Tednik. Od takrat smo za vas pripravili 1966 oddaj in skoraj 10 tisoč prispevkov. Še naprej se bomo trudili, da bomo aktualni, prodorni, zanimivi, da bi opozarjali na krivice, socialne stiske, se pogovarjali z izjemnimi posamezniki, razkrivali sistemske zablode, poročali o družbenih fenomenih in predvsem dali glas ljudem.
Pred božičem smo spremljali zgodbo dveh madžarskih planincev, ki ju je slabo vreme ujelo v Kamniško-Savinjskih Alpah. Žensko so po ledeni in viharni noči rešili, moškega pa so, žal mrtvega, v dolino prepeljali šele čez štiri dni. V gorah že od sredine novembra vladajo zimske razmere, ki so zelo zahtevne že v lepem vremenu, v snežnem metežu pa se dobesedno igramo z življenjem. Kljub temu so gore vabljive za številne pohodnike. Vendar hoja v gorah pozimi ni kot hoja v gorah poleti z zimsko opremo. To je treba znati uporabljati in poznati vse pasti, ki jih prinašajo vabljiva zasnežena pobočja. Alenka Frantar.
Pregrešno draga stanovanja, ki si jih lahko privoščijo le še bogati, draga najemniška stanovanja in premalo stanovanj republiškega in občinskih skladov. To je realnost stanovanjskega trga. Poleg tega se dogaja še zanimiv paradoks, da cene stanovanj, kljub korenitemu upadu prodaje, še vedno rastejo. Kje se bo ta rast ustavila in ali lahko vlada s svojimi načrti o gradnji javnih najemnih stanovanj in tudi napovedanimi davčnimi ukrepi spremeni trenutne razmere na trgu? Predvsem enostarševske družine, mladi, ranljive skupine, migranti se zaradi nedostopnosti stanovanj pogosto znajdejo v hudih stiskah ali bivajo v neprimernih pogojih. Anja Nab Huš.
V največjem romskem naselju v Novem mestu Žabjak - Brezje živi okoli 700 Romov. Med njimi je tudi 32-letni Đani Stojanović, ki je edini redno zaposleni prebivalec tega naselja. Zadnjih šest mesecev je zaposlen na novomeški Komunali, v Službi za urejanje in vzdrževanje javnih površin. Je tudi mentor drugih Romov - prestopnikov in tistih, ki opravljajo družbenokoristna dela. Vsako jutro se tudi usede v kombi in v novomeške šole odpelje srednješolce iz naselja. Ker rad dela, si najbolj želi, da bi dobil zaposlitev za nedoločen čas in bil s tem tudi zgled svojemu 8-letnemu sinu. Novinarka Nina Mrzlikar.
Evropsko sodišče za človekove pravice je prejšnji mesec odločilo, da so bile v primeru odvzema treh otrok pred skoraj petimi leti kratene otrokove pravice. Sodni izvršitelj je s spremstvom prišel po otroke med kosilom, ponižujoče dejanje je trajalo štiri ure, saj so se otroci silovito upirali. Tudi ni bilo razloga, da po tem otroci z materjo niso imeli nikakršnih stikov in tudi izbira sodnice, ki je primer vodila in odvzem odredila, ni bila pravilna, so odločili evropski sodniki. Država mora mami in otrokom izplačati 37 tisoč evrov. Na vse te nepravilnosti so sodišče opozarjali novinarji in odvetniki, a je bila moč sodstva nedotakljiva. Kako je mogoče, da se kaj takega sploh lahko zgodi? Anka Pirš se je o tem pogovarjala z vrhovnim sodnikom Matejem Čujovičem, ki se že desetletja ukvarja z družinskim pravom.
Poljanska dolina ob Kolpi je skoraj pozabljen del Slovenije tik ob meji s Hrvaško. Tam živi le še približno 300 ljudi, saj so se vasi v minulih desetletjih dodobra izpraznile. Prebivalci so svojo priložnost našli predvsem v turizmu, veliko jih je zaposlitev našlo tudi v zreškem Uniorju, ki pa dokončno zapira obrat v Starem trgu ob Kolpi. Te dni pa obiskovalce k njim privabljajo jaslice, ki jih v župnijski cerkvi že 35 let postavlja domači župnik, lesene figure pa so delo domačega umetnika. Alenka Frantar.
Neveljaven email naslov