Slavnik je 1028 m visok hrib s prekrasnim razgledom vse do Kamniških Alp, Julijcev, Dolomitov pa tudi Jadranskega morja, ob lepem vremenu celo do Benetk. Nanj vodijo številne poti. Tumova koča je le nekaj metrov pod samim vrhom, zgrajena je bila leta 1956, dokončno poimenovana po znanem alpinistu dr. Henriku Tumi že leto kasneje.
V Tumovi koči na Slavniku bo delovala 9-članska prostovoljska ekipa, z gluhimi in naglušnimi natakarji, tolmači in vodjo ekipe. Obiskovalci so po besedah organizatorjev različni: od otrok do starejših pohodnikov, kolesarji, pa tudi osebe s posebnimi potrebami.
Z mislijo na čimvečjo vključenost v družbi bo na Slavniku v nedeljo, 8. marca, potekala tudi druga etapa akcije Slepi in slabovidni po Slovenski planinski poti 2020-2022. Ta pohod spada v serijo inkluzijskih pohodov, ki jih organizira in izvaja odbor planinske zveze Planinstvo za invalide/osebe s posebnimi potrebami v sodelovanju s Slovensko Karitas, Združenjem slovenskih katoliških skavtinj in skavtinj ter Zvezo tabornikov Slovenije.
Gre za velik projekt, v katerem so se taborniki, skavti in prostovoljci Karitasa zavezali, da potrebe planincev posredujejo na svoje lokalne enote, od koder potem po zmožnostih ponudijo prostovoljce za spremljevalce na posameznih inkluzivnih pohodih. Ti slepim in slabovidnim ter drugim osebam z oviranostmi omogočajo gibanje v naravi, hkrati pa predstavljajo priložnost za druženje in inkluzijo.
Vodja odbora Jurček Nowakk je za STA pojasnil, da denimo osebe na vozičku potrebujejo po dva spremljevalca, spremljevalca potrebujejo tudi nekateri z motnjami v duševnem razvoju, nekaterim slepim pomagajo psi vodniki, drugim pa za pohod zadostujeta palica in družba.