Vsaka pot je doživetje in v naravo je treba hoditi s spoštovanjem, v oddaji Na poti na Krim pravi planinec Marko Goršič. Njegov obisk Krima v družbi vnukov si lahko z zvočnim opisom za slepe in slabovidne v ponedeljek, 27. julija, ob 16.50 uri na 2. programu TV Slovenija ogledate tudi slepi in slabovidni gledalci in gledalke.
Človek se je vedno hotel povzpeti čim više. Na tej svoji poti se je v nekem trenutku ločil od narave; verjel je, da se je dvignil nadnjo. Toda v resnici je izgubil stik s svojo prvobitnostjo. Vse več ljudi pa išče svojo pot nazaj k naravi. 1107 metrov nadmorske višine je visoka »deželna gora Ljubljane«, Krim. Ta je imel pomembno vlogo v času druge svetovne vojne, dandanes pa daje zatočišče številnim pohodnikom in kolesarjem. Po eni izmed poti, ki vodijo na vrh, se je ekipa TV Slovenija odpravila skupaj z Markom Goršičem, planincem, ki se je goram zapisal že v svoji mladosti. Svoj odnos do gora, narave je najprej prenesel na otroke in zdaj v tem duhu vzgaja tudi vnuke. Želi, da bi razumeli, da je čas, preživet v naravi, zelo dragocen.
Potreba človeka po naravi
Serija Na poti je nekakšen portretni mozaik posameznikov, ki se vsak po svoje podajajo na neko svojo pot. Ta je lahko postala njihovo življenje v dobesednem ali zgolj metaforičnem smislu, lahko pa je le vir nečesa več. Predvsem pa stopajo v ospredje povezanost, iskanje zlitja, sožitja človeka z naravo, saj to današnji »iščoči in izgubljajoči se« človek vse bolj potrebuje. Narava je tista, ki ostaja, človek pa tisti, ki jo potrebuje.
Vabljeni pred televizijske zaslone v ponedeljek, 27. julija, ob 16.50 uri na 2. programu TV Slovenija, ko bodo poti na Krim raziskovali planinec Marko Goršič in njegovi vnuki. Dokumentarna oddaja Na poti na Krim bo opremljena z zvočnim opisom, ki bo lepote narave približal tudi slepim in slabovidnim gledalcem in gledalkam.x
Veronika Rot