Knjiga je plod praktičnega dela avtorice Tuppy Owens. Dr. Rosalind Mary Owens, znana kot Tuppy Owens, je britanska spolna terapevtka, svetovalka, zagovornica, pisateljica in nekdanji fotomodel za odrasle. Je ustanoviteljica organizacije Outsiders, ki osebam z oviranostjo pomaga pri iskanju partnerjev. Vodi tudi organizacijo SHADA, kjer imajo odprto tudi telefonsko linijo za pomoč pri vprašanjih, povezanih s seksom in invalidnostjo. Je ustanoviteljica Sexual Health and Disability Alliance, zavezništva za zdravstvene in socialne delavce. Eno od poglavij, povezanih s pravnimi razmerami v Združenem kraljestvu, je prispevala pravnica Claire de Than.
Claire de Than s City University of London je pravnica, ki piše in se znanstveno ukvarja s pravicami prestopnikov in človekovimi pravicami.
Psihiater in psihoterapevt, predsednik Hrvaškega društva za seksualno terapijo dr. Goran Arbanas, je v predgovoru h knjigi zapisal, da je "knjiga vir znanja za spolne terapevte in spolne svetovalce, ki veliko vedo o spolnem zdravju in spolnih motnjah, manjka pa jim znanja in izkušenj o delu z ljudmi s hendikepom", knjigo pa priporoča tudi "vsakemu posamezniku s hendikepom".
V svojem zapisu o knjigi je dr. Dušan Rutar dodal, da avtorica v knjigi "ne dela nobene razlike med ljudmi", zato "ni res, da imajo težave v spolnem življenju samo hendikepirani ljudje – imajo jih čisto vsi ljudje. In lahko je tudi čisto drugače, če se vsaj začnejo pogovarjati o tem – iskreno in brez dlake na jeziku, kot se reče."
Vlasta Nussdorfer, svetovalka predsednika Republike Slovenije in nekdanja varuhinja človekovih pravic Republike Slovenije, je zapisala, da je poleg teorije v knjigi tudi "praksa, zlasti predstavitev pomoči in prepotrebnih terapij. Seveda bomo morali pri nas narediti še marsikaj, zato je lahko dober začetek za obetavno prihodnost mnogih."
Knjiga strokovni javnosti prinaša predstavitev pripomočkov za spolno uživanje hendikepiranih oseb, praks, položajev telesa in medsebojne pomoči pri uživanju. Posveča se nečemu, čemur se je posvetilo le malo knjig – užitku drugega. Kakor so zapisali v predstavitvenem besedilu knjige: "Hendikepirane ljudi zato strokovnjaki najraje obravnavajo in jih imajo za predmet, ki potrebuje diagnoze, terapije ter ortopedske in druge medicinske pripomočke, medtem ko je užitek v najboljšem primeru čisti tabu, v najslabšem pa predmet nenehnega preganjanja, moralnega obsojanja in včasih srhljivega zatiranja." x