Vrednost naložbe brez opreme je znašala dobra 2,34 milijona evrov, vrednost opreme za del starega objekta in prizidek pa skupaj znaša 195.544 evrov. Po oceni velenjske občine so uspešno zaključili gradnjo prizidka kot novo pomembno investicijo za njihovo lokalno skupnost ter tudi za druge občine v Savinjsko-šaleški regiji. Z omenjeno naložbo pa izboljšujejo pogoje za osebe s posebnimi potrebami. Jeseni bodo začeli tudi obnovo in nadgradnjo v obstoječem delu centra. Na velenjski občini pravijo, da bo ta obnova omogočila izvedbo pouka na prostem. Ocenjena vrednost obnove znaša 70.000 evrov.
Uporabnost in zasnova prizidka
Velikost prizidka ne presega tlorisnih in višinskih dimenzij obstoječega objekta. Zasnovan je kot paviljon z vzdolžno komunikacijo, na katero se pripenjajo učilnice. Niz na vsaki strani zaključujeta dva zelo posebna in namenska prostora, in sicer glasbena učilnica, ki je s svojim sistemom akustičnih zaves uporabna tudi kot manjša prireditvena dvorana, ter knjižnica, ki je s svojo opremo in prostorsko zasnovo obenem knjižnica, prostočasni prostor in večnamenska
učilnica. Vmes so sanitarni in utilitarni prostori, kabinet ter manjkajoče učilnice. Učilnice so usmerjene v atrija, hodnik pa v hrupno zunanjost. Zunanjost je zasnovana nevtralno, poudarki so na označevanju vhodov, oblikovanju atrijev, oblikovanju določenih delov fasad z elementi
arhitekturne dediščine sodobnega Velenja, uvedbi prostih površin ob pešpoti, v atrijih in na prostih fasadnih površinah obstoječega objekta za prezentacijo umetnosti učencev. Notranjost objekta pa je zasnovana z uporabo naravnih materialov in barvnih poudarkov v smislu stimulacije dejavnosti, glede na namen prostora.
Skupne notranje površine so prav tako namenjene prezentaciji izdelkov in umetniških del učencev, od majhnih do velikih formatov. Hkrati pa so v notranjosti prenovili tudi del obstoječe šole in omogočili bolj optimalne pogoje za izvedbo pouka in izvajanje telesne vzgoje.
Doslej so imeli za izvajanje izobraževanja in usposabljanja premalo prostora, z novim prizidkom pa se vsi učenci in učitelji veselijo novega šolskega leta, so navedli na občini.
Center za vzgojo, izobraževanje in usposabljanje Velenje vzgaja, izobražuje in usposablja osebe z motnjo v duševnem razvoju vseh kategorij.
V novem šolskem letu bo center obiskovalo 169 učencev. V prilagojenem izobraževalnem programu osnovne šole z nižjim izobrazbenim standardom je 114 učencev, poudarek je na izobraževanju, pridobivanju ter utrjevanju znanj in spretnosti, 55 učencev pa je v posebnem programu vzgoje in izobraževanja. Kot so poudarili na občini, sočasno z vsemi programi poteka tudi vzgoja za življenje, ki posega na področje medosebnih odnosov. Ta znanja in
spretnosti so ena temeljnih za zdravo sobivanje v skupnosti.