Hoja je za človeka najpreprostejša, najnaravnejša in najdostopnejša oblika rekreacije, a se zdi, da je vse manj del vsakdanjega življenja. Kaj hoja ali njeno pomanjkanje pomeni za naše telo in zdravje, v oddaji odgovarja dr. Vedran Hadžić, zdravnik in profesor na Fakulteti za šport.
Vsak narejen korak pomeni korak k telesnemu in duševnemu zdravju. Hoja namreč prinaša vrsto pozitivnih zdravstvenih učinkov – koristna je pri preprečevanju bolezni žil in osteoporoze, pomaga uravnavati krvni sladkor, izboljšuje prebavo in spanec ter zmanjšuje bolečine v spodnjem delu hrbta. Z redno hojo imamo več energije, zaradi sproščanja endorfinov pa z njo skrbimo tudi za boljše razpoloženje in zmanjšujemo tesnobo.
Kako je prehoditi več 100 kilometrov dolgo pot, bosta povedali Andreja Zupančič Razpet in Eva Remškar, ki sta se že večkrat odpravili na Jakobovo pot, katere cilj je špansko mesto Santiago de Compostela.
Fizioterapevtka Sandra Nemec pa bo pojasnila, kako lahko usposobljeni strokovnjaki pomagajo posameznikom po bolezni ali poškodbi od negibnosti do vnovične hoje.
Za konec pa bo svoje razmišljanje o hoji dodal še novinar, radijski voditelj, komik in naš kolega Sašo Hribar, in sicer v novi rubriki – Še pika na i!
Oddajo Ah, ta leta! si lahko po predvajanju s podnapisi ogledate tudi v spletnem arhivu na Dostopno.si v rubriki PODNAPISI.