Isabela Mord v kratkih tekaških hlačah in zeleni majici brez rokavov, na kateri je številka 47. Roke je dala v bok in se smehlja. Foto: MMC RTV SLO/Zveza ŠIS-SPK

Isabela Mord 5. na svetu v teku na 100 metrov

S časom 13,62 je Isabela Mord osvojila 5. mesto. zmagala je Tessa Lange iz Nemčije s časom 12,62 sekunde, druga je bila Španka Irene Aragon Vadillo (12,74 sekunde), tretje mesto pa zasedla Poljakinja Martina Boguszevicz, njen čas pa je bil 12,92 sekunde.

Že v polfinalu je Isabela Mord ponovno potrdila normo za naslednjo olimpijado gluhih, ki bo prihodnje leto v Tokiu. “V finalnem teku je kljub močnemu protivetru s hitrostjo -2,6 m/s osvojila odlično peto mesto. Pomembno je poudariti, da so prve štiri tekmovalke bile dve do tri leta starejše od nje, za vodilno pa je zaostala za sekundo, kar je še toliko bolj impresiven dosežek in kaže na njen velik potencial za prihodnost," je za Spletno TV njen nastop ocenil oče Bojan Mord. Isabelo Mord danes čaka preizkušja v teku na 200 metrov.

Zmaga ostala v Sloveniji

V Ljubljani pa se je včeraj sklenil že 4. po vrsti odmevni mednarodni turnir odbojke na mivki. Poleg organizacijskega uspeha so se izkazale tudi naše odbojkarice in naši odbojkarji. Po napeti in tesni finalni tekmi so si naslov prvakinj letos priigrale Šempetranke (SLO), ki na turnirju niso oddale niti seta, drugo mesto je osvojila ekipa Ludus (SLO), bronasto odličje pa so si priborile ekipa Zenice (BIH). V moški konkurenci so si naslov prvakov priborili Latvijci, srebro so osvojili fantje IOK Zagreb (CRO), bron pa je pripadel poljski ekipi Aluron CMC Paravolley. Naša moška odbojkarska ekipa Nova Gorica je zasedla 4. mesto. V ženski konkurenci je Barbara Kocmur prejela priznanje za najbolj učinkovito igralko, priznanje ji je izročil Gregor Gračner, podpredsednik Zveze za šport invalidov Slovenije-Slovenskega paralimpijskega komiteja. V moški konkurenci je naziv MVP pripadel latvijskemu igralcu Andrejsu Filipavicsu.