Sedež Mednarodnega denarnega sklada v Washingtonu, ZDA. Foto: EPA
Sedež Mednarodnega denarnega sklada v Washingtonu, ZDA. Foto: EPA

Decressin je to dejal v odgovoru na novinarsko vprašanje na predstavitvi poročila o svetovnih gospodarskih napovedih pred začetkom spomladanskih srečanj Mednarodnega denarnega sklada (IMF) in Svetovne banke v Washingtonu.

Kot je dejal Decressin, je IMF pred pol leta Sloveniji napovedal krčenje gospodarske rasti za pol odstotka, zdaj pa za letos napoveduje nazadovanje za dva odstotka. Vendar pa je Decressin tudi opozoril, da je treba na težave Slovenije gledati umirjeno, ker ima relativno nizek proračunski primanjkljaj in relativno nizek javni dolg.

"Javni dolg je okrog 55 odstotkov BDP-ja oziroma manj, medtem ko je v številnih drugih državah območja evra pri 80 do 90 odstotkih. Težave, s katerimi se Slovenija spopada v bančnem sistemu, se lahko rešijo s podporo države za dokapitalizacijo in prestrukturiranje," je dejal.

"Država lahko gre potem naprej, vendar pa je pomembno, da se to stori hitro in ustrezno, da družbe za upravljanje premoženja odpravijo težave, kot se je to zgodilo v drugih državah," je še opozoril Decressin, ki meni, da se je glede na relativno nizko breme javnega dolga z izzivi mogoče spopasti brez večjih težav.