Minister Poznič je poudaril, da gre za celostno vprašanje, ki zahteva prečni, medsektorski pristop.
Kot so sporočili z ministrstva za kulturo, se je Poznič v razpravi zavzel za ozaveščanje in spodbujanje o pomenu odgovornega novinarstva, kritičnega sprejemanja in odgovornega ustvarjanja informacij, ne glede na njihove platforme razširjanja.
Tehnologijo je treba humanizirati
Poudaril je, "da je vprašanje dezinformacij prečno vprašanje, ki zadeva vse državljanke in državljane in vsa področja družbenega življenja". "S podpornimi ukrepi moramo še naprej krepiti neodvisnost medijev, obenem pa skušati ujeti korak z razvojem tehnologije in potezami industrije, ki generira potrebe in spreminja navade posameznika," je dodal. Navedel je še, da so ključni tudi "spodbujanje medijske pismenosti in prizadevanja za humanizacijo tehnologij".
Ministri so na svetu ministrov za izobraževanje, mladino, kulturo in šport med drugim sprejeli tudi sklepe o mladih ustvarjalnih generacijah ter sklepe o izboljšanju čezmejnega pretoka evropskih del s poudarkom na koprodukcijah.
Med delovnim kosilom so razpravljali tudi o prihodnosti kulture v digitalni dobi. V središču je bila krepitev sodelovanja za digitalizacijo kulturne dediščine na ravni EU-ja in spodbujanje promocije evropskih kulturnih vsebin v digitalni dobi.
Minister Poznič je ob tem poudaril, da je tudi "na področju digitalizacije in virtualizacije kulturnih vsebin potreben prečen, medsektorski pristop, ki omogoča izjemne možnosti in pozitivne učinke sodelovanja". Prav tako je poudaril, da je treba v 21. stoletju poleg digitalizacije kulturne dediščine govoriti o humanizaciji tehnologij, so še sporočili z ministrstva za kulturo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje