Galerija Jamesa Simona na berlinskem Muzejskem otoku, ki je skupna vhodna točka za ogled muzejev na otoku, je že takoj po odprtju sredi julija postala pravi magnet za obiskovalce.
Od julija 180.000 obiskovalcev
Od odprtja poslopja, ki je bilo zgrajeno po načrtih arhitekta Davida Chipperfielda, so našteli že več kot 180.000 obiskovalcev, poroča nemška tiskovna agencija DPA.
"Veseli nas, da so obiskovalci navdušeni nad Galerijo Jamesa Simona," je besede direktorja Berlinskih državnih muzejev Michaela Eissenhauerja povzela nemška tiskovna agencija DPA. "Prav tako nas veseli, da imajo od tolikšnega zanimanja korist prav vsi muzeji na berlinskem Muzejskem otoku in da obiskovalci na novo odkrivajo številne svetovno pomembne zbirke," je dodal.
Arhitekturni ansambel na Unescovem seznamu
Do zamud pri gradnji je med drugim prišlo, ker so morali zemljišče, na katerem stoji poslopje, najprej utrditi s 1200 betonskimi piloti. Te osrednje sprejemne in servisne postaje na otoku, ki so jo odprli 12. julija, pa se je prijelo poimenovanje "najdražja garderoba na svetu".
Zgradba predstavlja središče arhitekturnega ansambla, vpisanega na Unescov seznam kulturne dediščine, ki ga tvorijo Pergamonski muzej, Stara narodna galerija, Muzej Bode, Stari muzej in Novi muzej. Od tam je mogoče v nadstropju vstopiti v Pergamonski muzej in v kleti v Novi muzej.
V Galeriji Jamesa Simona se začne tudi nova arheološka promenada, ki bo nekdaj z mostovži med seboj povezane stavbe v prihodnje povezovala pod zemljo. Trenutno se promenada sicer konča v Novem muzeju, dokončanje pa je načrtovano nekje do leta 2030.
Galerija nosi ime po Jamesu Simonu (1851–1932), berlinskem umetniškem mecenu, nemško-judovskem podjetniku, zbiratelju umetnin in filantropu, berlinskim muzejem podaril okoli 10.000 predmetov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje