Martina Ratej je v prvem metu vrgla 53,13, v drugem pa dodala več kot 10 metrov in se veselila uspeha kariere. Foto: EPA
Pia Tajnikar
Pia Tajnikar: 'Štart je bil zelo dober, v drugem delu proge pa sem tekla zelo slabo, niti sama ne vem zakaj.' Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Janeth Jepkosgei in Caster Semenya
V uvodni predtekmovalni skupini na 800 metrov je Kenijka Janeth Jepkosgei (druga z desne) padla. Za padec naj bi bil kriv nepreviden 'stik' s Caster Semenyo(tretja z desne). Ta se je komaj rešila padca, dobila tek, a kasneje potožila nad zvitim gležnjem. Zaenkrat še ne ve, če bo nastopila v polfinalu. Foto: EPA
Olga Kaniskina
Olga Kaniskina na največjih tekmah že dolgo ne pozna poraza. Na 20 km je bila najboljša na SP-jih 2007 in 2009 ter na OI-ju 2008. Foto: EPA
Ratejeva prekosila samo sebe

Normo (62,00) so presegle le štiri tekmovalke, vse iz predtekmovalne skupine A. 27-letna slovenska rekorderka je v drugem metu kopje vrgla 63,42 m in za svojim državnim rekordom zaostala le za dva centimetra. Svoj najboljši izid sezone je popravila za skoraj 2 metra in pol! Finale bo v torek ob 19.25.

Tudi druge so imele težave
"Imela sem veliko treme. Ko sem prišla na štart, so bile moje noge mehke, prvi met je bil zelo slab. Ko sem videla, da imajo tudi druge tekmovalke težave, sem si rekla, da imam možnosti, da pridem v finale. Trener mi vedno pravi, da sem sposobna boljših dosežkov. Zdaj vidim, da je to res. Zdaj si želim priti med osem," je po navdušeno pripovedovala Ratejeva.

Buč zaostal 8 sekund za svojim najboljšim časom
Boštjan Buč je v predteku na 3.000 metrov z zaprekami v svoji skupini osvojil 10. mesto in ostal brez napredovanja. S časom 8:40,56 je osvojil 28. mesto. Za svojim najboljšim tekom sezone je zaostal za osem sekund.

Konec tekmovanja za Tajnikarjevo
je v uvodnem krogu tekmovanja v teku na 100 metrov tekla 11,88, kar je na koncu pomenilo 39. mesto. V svoji skupini je osvojila peto mesto. Za večerni četrtfinale je bilo potrebno teči 11,64 (čas pete najhitrejše, ki ni napredovala po mestih). Tajnikarjeva je letos najhitreje tekla 11,61.

Padec usoden za Kenijko
Za največje presenečenje dopoldneva je poskrbela svetovna prvakinja v teku na 800 metrov Janeth Jepkosgei. Kenijska atletinja je v kvalifikacijah teka na 800 metrov padla in ostala brez uvrstitve v polfinale.

Rusinja kot prva ubranila naslov
V dopoldanskem delu tekmovanja je Rusinja Olga Kaniskina zmagala v hoji na 20 kilometrov in s tem postala prva atletinja, ki je v Berlinu ubranila naslov svetovne prvakinje iz Osake. Medalji sta osvojili še Irka Olive Loughane in Kitajka Hong Liu.