Jevgenij Malkin je število zadetkov v letošnji končnici povišal na 10. Foto: Reuters
Marc Andre Fleury
Marc Andre Fleury je zaustavil 24 od 28 strelov. Foto: Reuters

Pingvini so v svoji dvorani ugnali Carolino s 7:4 in v seriji povedli z 2:0. Malkin, ki je v rednem delu sezone zbral največ točk, je dosegel hat-trick in bero točk v končnici povišal na 25. Točko manj ima Crosby, ki je že v 2. minuti načel gostujočo mrežo.

A Hurikani niso bili tako lahek zalogaj, saj so uvodno tretjino dobili s 3:2. Še v 49. minuti je bilo 4:4, nato je tehtnico na domačo stran obrnil prav Malkin z dvema zaporednima zadetkoma.

Jevgenij Malkin je navdušil predvsem z zadetkom za 6:4, ko je dobil buli in nato v samostojni akciji zadel. Video si oglejte spodaj!

Fleury: "Malkin ne potrebuje dodatne motivacije"
"Videti je, da se na ledeni ploskvi res zabava. Danes je dosegel nekaj res pomembnih zadetkov. Blesti pravzaprav že celo sezono in res ne potrebuje dodatne motivacije," je svojega soigralca pohvalil vratar Marc Andre Fleury, ki je zaustavil 24 strelov.

Bodo Pingvini posnemali Edmonton?
Pittsburgh za veliki finale potrebuje le še dve zmagi. Prav lahko se zgodi ponovitev lanskega finala, ko so se Pingvini pomerili z Detroitom. Pingvini želijo postati po Edmontonu (1984) prvo moštvo, ki bi po porazu v velikem finalu naslednjo sezono osvojilo Stanleyjev pokal.