Gašper Glavič je v 33. minuti ukanil sijajnega vratarja Colina Furlonga, ki je najzaslužnejši za preboj Pustertala v finale. Foto: BoBo/Sara Ros

Gostitelji so povedli že v 4. minuti, ko je Max Oberrauch matiral Matthewa Climieja, ki je nespretno izbijal plošček izza vrat, tako da so do njega prišli igralci Pustertala in "darilo" unovčili.

Glavič izenačil za Jeseničane
Jeseničani so izenačili v 33. minuti. V polno je zadel Gašper Glavič, ki je uspešno zaključil protinapad.

David Rodman je štiri minute pred koncem izsilil podaljšek. Foto: BoBo/Sara Ros

David Rodman ohranil upe železarjev
Pustertal je do novega vodstva prišel v 44. minuti, zadel pa je Tommaso Traversa. A železarji se niso predali. David Rodman je v 56. minuti z močnim strelom pod prečko izenačil na 2:2, kar je pomenilo podaljšek, še tretji v seriji. Razmerje strelov po rednem delu je bilo 21:16 za domače.

Hofer popeljal Pustertal v finale
Odločitev o zmagovalcu je nato padla v 66. minuti, mož odločitve pa Armin Hofer, ki je z bekhednom v gneči pred vrati razveselil 2.000 navijačev na Rienzstadionu. Končno razmerje strelov 39:26 za domače.

V finalu na štiri zmage
V finalu Pustertal že čaka SŽ Olimpija, ki je s 3:0 odpihnila Lustenau. Finalna serija se začne v četrtek, igra se na štiri zmage. Ljubljančani bodo na prvi tekmi gostovali, že v petek pa bo v Brunicu tudi druga tekma. Sledili bosta dve tekmi v Ljubljani (14. in 15. april). Če zmagovalca še ne bo, bodo tekme potem izmenično na dva dni na Južnem Tirolskem in v Tivoliju.

POLFINALE, peta tekma:
PUSTERTAL (1
) - SIJ Acroni Jesenice (8) 3:2
3:2 (1:0, 0:1, 1:1)
2.070; Oberrauch 4., T. Traversa 44., Hofer 66.; Glavič 33., Rodman 56.

Že odigrano:
SŽ OLIMPIJA (2) - Lustenau (6) 3:0

32-letni branilec Armin Hofer je popeljal Pustertal v finale. To je bila že tretja tekma, ki je bila odločena v podaljšku, dvakrat pa je odločitev padla v zadnji minuti rednega dela. Foto: BoBo/Sara Ros