Jeseniški hokejisti so osvojili 35. zvezdico, dvanajsto v samostojni Sloveniji. V celotni sezoni so bili opazno boljši od SŽ-ja Olimpije, v petnajstih medsebojnih tekmah so zmagali trinajstkrat. Foto: BoBo
Kapetan Andrej Tavželj je dvignil pokal. Foto: BoBo
Trener Gaber Glavič ima tudi veliko zaslug za jeseniški naslov. Foto: BoBo
Glavič: Ekipa posluša in se razvija

Jeseničani, ki so se precej odločneje in disciplinirano kot v četrtek lotili tekme, so glavne temelje za zmago postavili v drugi tretjini, ki so jo dobili z 2:0. V 47. minuti so povedli že s 3:0 in bolj kot ne je bilo vse odločeno.

V prvi tretjini sta se ekipi posvetili obrambnim nalogam, zadetkov ni bilo. Po dobrih treh minutah druge tretjine je Markus Piispanen potegnil v napadalno tretjino, Jesenice so za nekaj trenutkov izgubile plošček, a ga spet dobile, po podaji Erika Svetine pa je Tilna Spreitzerja premagal Miha Logar.

V 35. minuti, ko je šel Urban Sodja na klop za kaznovane, je bila Olimpija v naletu, toda več od priložnosti Andreja Hebarja, ki v štirih tekmah finalne serije ni dosegel zadetka, niso iztržili. Na drugi strani so železarji še pred koncem druge tretjine povišali vodstvo, v napad se je vključil branilec David Planko in natančno meril.

Po 40 minutah je bilo razmerje v strelih 20:22 v korist gostov.

Odločilni zadetek je po protinapadu in strelu iz bekhenda dosegel Nik Pem in rdeči navijači, ki so med skupno 2.500 gledalci prevladovali v Tivoliju, so že začeli slaviti dvanajsti naslov prvaka v samostojni Sloveniji.

Olimpija je po zaslugi Mihe Pesjaka v 52. minuti dosegla časten gol. Nekaj upanja je imela ob izključitvi Piispanena v 55. minuti, vendar preobrata ni bilo. Zadnji dve minuti in pol je poskušala še brez vratarja, kar so Jeseničani kaznovali z golom Tadeja Čimžarja v prazno mrežo.

Andrej Hebar (SŽ Olimpija): "Razočaran sem, ker smo izgubili serijo. Dejstvo je, da so nas premagali, da so dobili serijo. Zaslužili so si to, bili so boljši celotno sezono. Lahko debatiramo o tem, da smo bili mi na dveh tekmah blizu. Glave so še malo vroče, so si pa Jeseničani to zmago zaslužili."

Tadej Čimžar (Sij Acroni Jesenice): "Lepše bi bilo zmagati doma, a se ne pritožujem, če v Ljubljani dvignemo lovoriko. Serija se je malo podaljšala, poskušali smo nov sistem, pa smo hitro prišli nazaj na starega in spet zmagali. Na tretji tekmi nismo bili pravi, zdaj pa smo dokazali, da smo zasluženo osvojili naslov prvaka."