Jeseničani tako zasedajo vrh Alpske lige s popolnim izkupičkom, ki ga imata v 16-članski ligi zdaj še Rittner Baum in Pustertal Wölfe.

500 navijačev v Podmežakli se je razveselilo že v 1. minuti, ko je zadel Eric Pance. V drugo so povedli z golom Shana Heffernana v 27. minuti, a so Salzburžani znova izenačili.

Kranjc prvič za železarje po sedmih letih tujine
Odločilen je bil gol reprezentanta Aleša Kranjca, ki je po nevarni poškodbi na olimpijskih kvalifikacijah v Minsku zdaj odigral prvo tekmo za nove Jesenice, potem ko je zadnjih sedem sezon preigral v tujini. Zaščitna maska ni ovirala Kranjčevega pogleda v 37. minuti, ko je natančno zadel iz levega kroga.

V zadnji minuti je zmago potrdil prehitri Jure Sotlar. Zmaga Jesenic je bila sicer več kot zaslužena, saj je bilo razmerje strelov kar 39:17 za slovenske predstavnike v Alpski ligi, ob tem pa so si privoščili le eno kazen, gostje pa kar sedem, česar pa železarji sicer niso kaznovali. Jeseničane naslednja tekma čaka v sredo pri moštvu Neumarkt Riwega.