Tyler Johnson je prišel do hat tricka v 28 minutah in 7 sekundah. Foto: Reuters

24-letni napadalec, eden glavnih kandidatov za MVP-ja končnice, je zadel ob igralcu manj in igralcu več na ledu, v drugi tretjini pa še ob izenačenih močeh, ko so gosti povedli s 3:1. Derek Stepan je v 35. minuti poskrbel, da so Rangersi ujeli priključek.

Zadnji del je minil povsem v znamenju Lightningov. Odločitev je padla v dobrih treh minutah, ko sta Henrika Lundqvista (20 obramb) matirala Alex Killorn in Steven Stamkos. Ob koncu obračuna je še enkrat zadel Killorn.

"Oh, Tyler Johnson, pomembnejša je tekma, boljši je. Neverjeten je," je povedal trener Tampe Jon Cooper. Johnson je dosegel vsaj dva zadetka na štirih tekmah v letošnji končnici, vedno po porazu Tampe. Skupno jih je v tej končnici zabil že 11, največ med vsemi. Nazadnje je vsaj dva zadetka na štirih tekmah končnice dosegel Jamie Langenbrunner v dresu New Jerseyja leta 2003.

S 35 obrambami se je izkazal Ben Bishop.

Serija se zdaj seli v Tampo, kjer bosta dve tekmi v sredo in petek.