Kevin Klein je potrdil sterotip o hokejski trdoživosti - po 13 šivih zaradi raztrganega ušesa je odločil v podaljšku. Foto: Reuters
Brad Marchand (Boston Bruins) - Jaromir Jagr (New Jersey)
Jaromir Jagr je zdaj že peti najučinkovitejši hokejist v zgodovini NHL-a, do četrtega Rona Francisa pa ga loči samo še 27 točk. Če ne bi vmes treh sezon preživel v Rusiji, bi bržkone Čeh že bil drugi na večni lestvici. Foto: Reuters

Odločitev je padla v 64. minuti, ko so Pingvini imeli igralca manj. Klein, ki je bolj znan po svoji obrambni igri, je v tej sezoni odkril tudi napadalno žilico. Branilec je doslej dosegel zanj rekordnih šest zadetkov, trije so bili odločilni in kar dva je dosegel v podaljšku.

Kljub 13 šivom igral naprej in odločil
"Plošček je morda zadel enega od njihovih branilcev. Poskusil sem ga samo spraviti mimo njega. Ko je plošček pristal v mreži, sem bil kar zadovoljen,"
je dejal Klein, ki je v 1. tretjini dobil palico v glavo tako močno, da mu je raztrgala desno uho in kožo do sredine lica. Med tekmo so ga zakrpali s kar 13 šivi in nato se je vrnil v igro ter na konec postal junak večera v Madison Square Gardnu.

Pensi so bili lahko zadovoljni s tolažilno točko, saj so v 53. minuti zaostajali z 1:3, nato pa v pol minute izenačili.

Jagr na večni lestvici prehitel Dionna
Legendarni Jaromir Jagr je igral jubilejno 1.500 tekmo v Ligi NHL in Čeh s številko 68 je to proslavil z izenačujočim golom in podajo za zmago New Jerseyja pri Carolini z 2:1. Z dvema točkama se je Jagr prebil mimo Marcela Dionna (kariera 1971-1989) in postal peti najučinkovitejši hokejist v zgodovini NHL-a. 42-letnik iz Kladna je na 1.500 tekmah rednega dela zbral neverjetnih 1.772 točk (710 golov in 1.062 podaj).

V noči na torek je blestel še en 42-letnik in legenda hokeja. Martin Brodeur se je kot član Bluesov predstavil novemu domačemu občinstvu v St. Louisu in z 32 obrambami je prispeval viden delež z zmago nad Florido s 4:2.